Gargždų parkas: antrojo etapo darbai prasidės jau kitąmet

Gargždų parkas: antrojo etapo darbai prasidės jau kitąmet
AA

Prieš dešimtmetį Gargždų miesto bendruomenės iniciatyva parengta parko vystymo galimybių studija pamažu virsta realybe. Praėjusiais metais buvo įgyvendintas pirmasis Gargždų parko tvarkymo etapas, netrukus prasidės ir antrasis. Jo metu bus atnaujinti parko takai, apšvietimas, įrengta nauja vaikų žaidimo aikštelė, laiptai, atsiras tualetas ir amfiteatras. Baigus šiuos darbus, miesto parkas taps tikra poilsio ir laisvalaikio erdve.

Gargždų parko tvarkymo darbai pradėti dar 2019 metais. Pirmuoju etapu buvo įrengti nauji pažintiniai takai, išvalyta Minijos pakrantė, gruntas, atvežtas naujas smėlis, įrengti suolai-gultai, tinklinio aikštelė. Pasodintas vyšnių sodas, įrengtas pakopinis takas.

Tačiau šiais darbais parko atnaujinimas nesibaigė. Šiemet buvo paskelbtas naujas rangos darbų konkursas antrajam rekonstrukcijos etapui ir jau turimas rangovas, su kuriuo pasirašyta sutartis. Šiuo metu rangovas atlieka paruošiamuosius darbus, o juos pabaigus prasidės ir darbai

Kaip pasikeis parko veidas

 

Antruoju etapu bus įgyvendinama nemažai infrastruktūrinių darbų. Bus įrengti Šeimos ir Istorijos takai su asfalto danga ir skaldyto granito trinkelių apvadu, išasfaltuotas takas, jungiantis Šeimos ir Kultūros takus vakarinėje parko dalyje šalia sporto įrenginių. O jau praminti takai bus padengiami skaldele. Atsiras ir visiškai naujas bei modernus apšvietimas, leisiantis parką lankyti ir tamsios paros metu.

Taip pat bus atnaujinami vadinami senieji ir naujieji laiptai, lieptas per senvagę. Parke atsiras ir nauji suolai, dviračių stovai, šiukšliadėžės. Vietoje senojo tualeto bus pastatytas naujas sanitarinis konteineris, atvestas vandentiekis ir nuotekų tinklai.

„Gargždų parkas yra žmonių traukos vieta, skirta ne tik pasivaikščiojimams, bet ir šeimų laisvalaikio praleidimui, renginiams. Todėl čia atsiras nauja vaikų žaidimo aikštelė. Ją projektuodami tarėmės su tėveliais, kurie pasiūlė tikrai daug gerų idėjų, jog vaikams būtų kuo smagiau. O įvairiems renginiams bus pastatytas amfiteatras su betoninės liejamos formos suolais ir tarpuose apželdinama plastikinio korio danga. Norime, kad parkas būtų kuo gyvesnis ir patrauklesnis visiems į jį ateinantiems“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

 

„Rangovą jau turime ir tikiuosi, kad jis pradės darbus kuo greičiau. Pagal sutartį, darbus jis įsipareigojo užbaigti iki kitų metų gruodžio. Jei viskas vyks sėkmingai, pirmuosius pokyčius matysime jau šią vasarą, o galutinį rezultatą išvysime metų pabaigoje. Gargždų parkas pagaliau taps tikra poilsio ir laisvalaikio erdve, kurios gargždiškiai ir miesto svečiai tiek ilgai laukė“, – teigia Klaipėdos rajono administracijos direktorius Justas Ruškys.

Pagal parengtą projektą, įgyvendinant antrąjį parko tvarkymo etapą, numatyta pašalinti kiek daugiau nei septynias dešimtis medžių. Tikslus želdinių skaičius paaiškės, rangovui pažymėjus statybos objektus. Bus atliktas jų ekspertinis vertinimas, savo sprendimą tars ir Želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisija. Medžiai bus šalinami norint nutiesti takus, atvesti vandens, nuotekų ir elektros tinklus.

 

Parko tvarkymo darbų sutartis pasirašyta su UAB „Transjuda“.

Ikona, uždaryti