Dėl taršos Padvarių tvenkinyje – neplaninis įmonių patikrinimas

Dėl taršos Padvarių tvenkinyje – neplaninis įmonių patikrinimas
AA

Sekmadienį gyventojai pranešė apie Padvarių tvenkinyje ties Kurmaičiais pastebėtus teršalus. Į įvykio vietą buvo iškviesti Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, Kretingos aplinkos apsaugos inspekcijos specialistai ir Kretingos rajono savivaldybės atstovai.

tarša kretinga

Siekiant sustabdyti tolesnį teršalų plitimą, Padvarių tvenkinyje buvo pastatytos boninės užtvaros – ties Kurmaičiais ir ties sodyba „Vienkiemis“. Taip pat buvo paimti teršalų mėginiai, kurie išvežti laboratoriniams tyrimams.

„Teršalai buvo paplitę gana didelėje teritorijoje. Pirmadienį, pakilus vėjui, jie jau sklaidėsi. Sankaupų dar būta pakrantėse. Pirminiais aplinkosaugininkų vertinimais – tai biologinė tarša. Galutinė teršalų kilmė paaiškės sulaukus laboratorinių tyrimų“, - sakė Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius.

Savivaldybės vadovo teigimu, pirmadienį aplinkosaugininkai priėmė sprendimą atlikti neplaninius Kurmaičiuose veikiančių įmonių patikrinimus. Taip pat sulaukus laboratorinių tyrimų rezultatų bei tolesnių aplinkosaugininkų nurodymų, bus sprendžiama dėl teršalų surinkimo.

Reklama Ikona, uždaryti