CNN įvertinimas: Nidos nudistų paplūdimys – tarp pasaulio geriausiųjų

CNN įvertinimas: Nidos nudistų paplūdimys – tarp pasaulio geriausiųjų
AA

Artėjant atostogų sezonui CNN paskelbė geriausių pasaulio nudistų paplūdimių dvidešimtuką. Jame greta Naujosios Zelandijos, Havajų, Australijos, Graikijos bei kitų paplūdimių – ir Nidos nudistų paplūdimys. „Nors vėsi Baltijos jūra gali atrodyti ne pati maloniausia vieta pasinerti į bangas, tačiau nuostabi Kuršių nerijos smėlio juosta yra viena vaizdingiausių Europos vietų, kurios paplūdimyje tikrai norėsite nusimesti drabužius“, – rašoma CNN publikacijoje.

Čia taip pat pažymima, jog laukiniais augalais apaugusios kopos (vienos aukščiausių Europoje), pakrantės miškas ir paplūdimys buvo jau XIX a. menininkų kolonijos, į Kuršių neriją pritraukusios daug žymių to meto dailininkų, poetų ir rašytojų, dėmesio centre.

Tiesa, nudistų paplūdimiai nuo šios vasaros atviri visose Neringos gyvenvietėje – Nidoje, Preiloje, Pervalkoje ir Juodkrantėje. Juos pajūryje nesunkiai rasite, atkreipę dėmesį į specialius skiriamiuosius ženklus. Be to, Nidos ir Juodkrantės centriniai bei Preilos paplūdimiai apdovanoti Mėlynosiomis vėliavomis.

 

„Minkštas, lygus smėlis, šiltas vėjas, švelnios vandenyno bangos ir daugybė kitų gamtos dovanų sukuria puikią atmosferą paplūdimiui be drabužių“, – sako Nicky Hoffman, „The Naturist Society“ narė, žurnalo „Nude & Natural“ vyriausioji redaktorė ir knygos „Geriausi pasaulyje nudistų paplūdimiai ir kurortai“ bendraautorė.

Nors nudistų paplūdimiai gali pasirodyti modernus išradimas, iš tikrųjų tai gana sena idėja, pasak CCN, Viktorijos laikų produktas.

XIX a. devintajame dešimtmetyje amerikiečių poetas Waltas Whitmanas išaukštino „Adomo oro vonių“ privalumus – savo paties nuogo pasivaikščiojimus ir plaukiojimą, pavadinęs tai „Laisva jaudinančia nuogumo ekstaze gamtoje“.

Per pirmąją XX amžiaus pusę Europoje ir Šiaurės Amerikoje suaktyvėjo nudistų judėjimas, kuriami miesto parkai, stovyklavietės ir galiausiai paplūdimiai, skirti tiems, kurie nori pajusti gamtą nuogi.

Vienas iš liberalių septintojo dešimtmečio judėjimų buvo „laisvo paplūdimio“ judėjimas, dėl kurio visame pasaulyje daugėjo nudistų paplūdimių.

Pasak CNN, pastaraisiais metais nuogumas vėl tapo madingas. Visai neseniai Berlynas paskelbė, jog Vokietijos sostinės viešuosiuose baseinuose moterys gali plaukioti be viršutinės maudymosi kostiumėlio dalies, o Nantaketo (Nantucket) saloje JAV praėjusį gruodį priimta „lyčių lygybė“ visuose paplūdimiuose.  

Po kelerių metų „Covid“ pandemijos gimusi pasaulinė kampanija „Išlaisvink spenelį“ pagarsėjo spalvingomis akcijomis ir paradais be liemenėlių Niujorke, Vankuveryje, Paryžiuje ir kitur. Vos pridengta moters figūra tapo nauju mados šauksmu „Met Gala“, Milano mados savaitėje, BRIT apdovanojimuose Londone ir kituose aukščiausios prabos renginiuose.

Tad ir į vietas laisvai degintis, maudytis ar statyti smėlio pilis paplūdimyje be maudymosi kostiumėlių atkreiptas dar didesnis dėmesys. Nuo uolėtų pakrančių iki smulkaus balto smėlio paplūdimių, nuo didmiesčių įlankų iki nuošalių laukinių pliažų – kiekviename žemyne yra šimtai paplūdimių, kuriuose priimtina leisti laiką prie jūros nuogiems.

 

CNN išskiria 20 geriausių nudistų paplūdimių visame pasaulyje:

 1. Playa Naturista Chihuahua, Urugvajus
 2. Nidos Nude Beach, Lietuva
 3. Little Palm Beach, Waiheke, Naujoji Zelandija
 4. Nugal Beach, Kroatija
 5. Moshup Beach, Martha’s Vineyard, Masačusetsas, JAV
 6. Black’s Beach, La Jolla, Kalifornija, JAV
 7. Lady Bay Beach, Sydney, Australija
 8. Buhne 16, Sylt, Vokietija
 9. Wreck Beach, Vankuveris, Kanada
 10. Red Beach, Kreta, Graikija
 11. Saline Beach, St. Barts, Prancūzija
 12. Platja des Cavallet, Ibiza, Ispanija
 13. Little Beach, Maui, Havajai, JAV
 14. Cap d’Agde Beach, Prancūzija
 15. Mpenjati Beach, KwaZulu-Natal, Pietų Afrikos Respublika
 16. Playa Zipolite, Oaxaca, Meksika
 17. Metsoke Dragot, Izraelis
 18. Praia Massarandupió, Bahia, Brazilija
 19. Spiaggia di Guvano, Vernazza, Italija
 20. Haulover Beach Park, Miami, Florida, JAV