Bendruomenės iniciatyva Klaipėdos rajone duris atveria pirmieji savarankiško gyvenimo namai

Bendruomenės iniciatyva Klaipėdos rajone duris atveria pirmieji savarankiško gyvenimo namai
AA

Klaipėdos rajone duris atveria pirmieji savarankiško gyvenimo namai. Savivaldybė jau pasirašė akreditavimo sutartį su kaimo bendruomene „Smilgynai ir kaimynai“, o apgyvendinimo paslaugas pirmieji klientai čia galės gauti jau nuo kovo 1 d.

Sėlenų kaime įkurti savarankiško gyvenimo namai – dar vienas žingsnis plečiant Klaipėdos rajone teikiamų socialinių paslaugų sąrašą ir dalį jų perduodant į bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų rankas.

„Išties džiaugiamės, kad turime aktyvių bendruomenių, kurios tampa Savivaldybės socialiniais partneriais ir kuria bei įgyvendina projektus, kurie orientuoti ne tik į bendruomenės veiklą, bet gali sukurti žymius pokyčius visuomenėje. Savivaldybėms reikalingi stiprūs partneriai, galintys padėti spręsti vienokias ar kitokias socialines problemas, galbūt tapsime pavyzdžiu ir kitoms Savivaldybėms bei vietos bendruomenėms, nes visoje Lietuvoje savarankiško gyvenimo namų paslaugas iki šiol teikė tik dvi nevyriausybinės organizacijos“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

modulinaii nameliai

moduliniaia nameliai

Net aštuoniems vienišiems senyvo amžiaus bei socialinę atskirtį patiriantiems žmonės galimybė rasti užuovėją savarankiško gyvenimo namuose suteikta įgyvendinus VVG „Pajūrio kraštas“ ir Klaipėdos rajono savivaldybės finansuotą projektą.

Gyventojams bus suteikiamos patalpos atskiruose 17 kv. m moduliniuose nameliuose, kuriuose yra kambarys, virtuvėlė ir sanitarinis mazgas. Čia gyvenantys žmonės patys tvarkysis patalpas ir gaminsis maistą, o prireikus galės konsultuotis su socialinės ir individualios priežiūros darbuotojais. Savarankiško gyvenimo namuose įrengtos ir bendro naudojimo patalpos susirinkimams ir laisvalaikiui, taip pat – skalbimo patalpa.

Bendruomenė „Smilgynai ir kaimynai“ nupirko ne tik 9 modulinius namelius ir juos įrengė, bet ir susitvarkė aplinką: įsirengė takelius, pasirūpino teritorijos apželdinimu, kiemo apšvietimu, vandens filtrų, priešgaisrinės signalizacijos ir kamerų įrengimu. Savivaldybė projekto įgyvendinimui skyrė kiek daugiau nei 160 tūkst. eurų.

Pageidaujantys apsigyventi savarankiško gyvenimo namuose kviečiami kreiptis į savo seniūniją.

 

Reklama Ikona, uždaryti