Atgimsta laivas „Raketa“: vėl siūlys greitaeiges keliones Kaunas-Nida-Kaunas maršrutu

Atgimsta laivas „Raketa“: vėl siūlys greitaeiges keliones Kaunas-Nida-Kaunas maršrutu
AA

Šiandien greitaeigis laivas „Raketa“ gavo leidimą plaukti. Laivas kursuos istoriniu Kaunas - Nida - Kaunas maršrutu.

"Šiandien - didi diena! Mūsų komanda ištisus metus nebuvo sudėjusi rankų ir sunkus darbas davė rezultatų - šiandien Laivas „Raketa“ gavo leidimą plaukti. Įkėlėme laivą į vandenį ir ruošiamės testiniam plaukimui, kuris įvyks jau šią savaitę", - pasakojo laivo atstovai.

 

Nuo Kauno iki Nidos laivas užtruks 4 valandas. Bilietų prekyba turėtų startuoti jau visai netrukus.

Raketa - keleivinis laivas ir inžinerinė legenda nuo septintojo dešimtmečio plaukusi vaizdingiausiais Nemuno vingiais ir slėniais.

Izionieriškas ir modernus keleivinis laivas Tarybų sąjungoje pradėtas gaminti dar 1957-aisiais. Nepamirštamos futuristinės formos, galingi povandeniniai sparnai ir iki tol neregėtas kelionės greitis: laikmečio lūkesčius lenkianti transporto priemonė asocijavosi su laisve ir itin sparčia moksline pažanga.

Novatoriškos idėjos netruko pasiekti Lietuvos, septinto dešimtmečio pradžioje Raketų laivai atkeliavo į Kauną ir nedelsdami pradėjo keliones Nemuno vingiais. Bemaž šešiasdešimt keleivių vienu metu talpinęs laivas, upe plaukdavo keliais skirtingais maršrutais, o kursuojančių Raketų skaičius ilgainiui išaugo net iki dešimties laivų !

Šios įspūdingos, sentimentais virtusios kelionės Lietuvoje tęsėsi iki 1995-ųjųir stebino net kelias poilsiautojų kartas.

Nesumeluota Istorija mena, jog populiariausias bilietas šiuo laivu buvo Kaunas – Nida. Kelionė vaizdingoms Nemuno pakrantėmis, baigdavosi mylimame Kuršių Nerijos uoste. Maršrutas tapo tikru hitu: laukti jo tekdavo ilgose eilėse, o bilietai tirpdavo lyg pirmojo būtinumo gėrybės.

Ikona, uždaryti