Žiniasklaida: Johnsonas pateikė pasiūlymą Zelenskiui, įtraukta ir Lietuva

Žiniasklaida: Johnsonas pateikė pasiūlymą Zelenskiui, įtraukta ir Lietuva
AA

Kaip atsvarą Europos Sąjungai (ES) Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas ketina suburti aljansą liberalių valstybių, kurios rimtai žiūri į savo suverenitetą ir Rusijos Federaciją laiko nacionaline grėsme. Taip teigiama Italijos laikraščio „Corriere della sera“ straipsnyje.

Remiantis žurnalistų turimais duomenimis, britų premjeras esą „jau daugiau nei mėnesį audžia savo tinklą“.

B. Johnsonas esą siūlo naują politinių, ekonominių ir karinių sąjungų sistemą kaip alternatyvą ES. Toks aljansas vienytų šalis, kurios nepasitiki Briuseliu ir nepritaria Vokietijos pozicijai dėl Rusijos agresijos.

Anot italų leidinio, tokią idėją balandžio 9 d. viešėdamas Kyjive B. Johnsonas esą pristatė Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui.

Į naująjį aljansą Jungtinė Karalystė nori įtraukti Ukrainą, Lenkiją, Estiją, Latviją ir Lietuvą, o vėlesniame etape galimai prisijungtų ir Turkija.

Ukrainos valdžia savo ruožtu dar nepateikė jokios pozicijos dėl Londono parodytos iniciatyvos, tačiau idėjos ir neatmetė.

V. Zelenskis birželio 23 d. ketina dalyvauti ES viršūnių susitikime, kurio metu bus sprendžiama dėl kandidatės statuso suteikimo Ukrainai. Straipsnyje teigiama, kad neigiamo atsakymo atveju Ukrainos vadovas galėtų rimtai apsvarstyti B. Johnsono pasiūlytą alternatyvą.

Tačiau leidinys kartu užsimena, kad gandai apie britų neva kuriamą aljansą galimai yra skleidžiami sąmoningai, siekiant daryti spaudimą Vakarų politikams. Be to, žiniasklaida abejoja tokio aljanso įgyvendinamumu, nes Jungtinė Karalystė nėra pajėgi finansiškai remti Ukrainą.

Taip pat neaišku, ar prisijungti norėtų Lenkija ir Baltijos valstybės, bijodamos pakenkti savo santykiams su Briuseliu.

 

delfi.,lt

Ikona, uždaryti