Skelbiamas naujų Klaipėdos miesto seniūnaičių sąrašas

Skelbiamas naujų Klaipėdos miesto seniūnaičių sąrašas
AA

Skelbiamas išrinktų seniūnaičių sąrašas. I ture Klaipėdoje išrinkta 19 seniūnaičių. Iš viso savivaldybė buvo sulaukusi 40 kandidatų į seniūnaičius pasiūlymų, kandidatai pasiūlyti į 33 seniūnaitijas. Į 5 seniūnaitijas buvo po du kandidatus, į vieną - net trys kandidatai.

Rugpjūčio 29 d. įvyko seniūnaičių rinkimų komisijos posėdis, kuriame buvo patvirtintas išrinktų seniūnaičių sąrašas. Iš viso išrinkta 19 seniūnaičių, kurie surinko 5 proc. seniūnaitijos gyventojų parašų. Tose seniūnaitijose, kurių kandidatai nepateikė gyventojų apklausos lapų arba nesurinko reikiamo gyventojų balsų skaičiaus, bus organizuojami pakartotiniai rinkimai, juos numatoma paskelbti per du mėnesius. Pasibaigus pakartotiniams rinkimas, bus skelbiami nauji rinkimai visoms seniūnaitijoms, likusioms be seniūnaičių.

Iš viso Klaipėdoje yra 55 seniūnaitijos, tad šiandien savo atstovus turi kiek daugiau nei trečdalis. 10-imt iš 19-kos išrinktų seniūnaičių šias pareigas ėjo ir praėjusią kadenciją.

Kai bus paskelbti nauji rinkimai, gyventojus raginame aktyviai dalyvauti ir išrinkti seniūnaitį, kuris aktyviai veiktų, telktų bendruomenę. Seniūnaičiais gali tapti pilnamečiai gyventojai, deklaravę gyvenamąją vietą toje seniūnaitijoje, kurioje jų kandidatūra siūloma.

Seniūnaitis renkamas gyventojų ketveriems metams ir yra tarsi jungiamoji grandis tarp savivaldybės, bendruomenės ir kitų institucijų. Kandidatūras siūlo patys gyventojai arba bendruomeninės organizacijos, o balsuoti už kandidatus rinkimų metu galima savivaldybės interneto svetainėje elektroniniu būdu arba raštu.

Išrinktų 2023–2027 metų kadencijai Klaipėdos miesto savivaldybės seniūnaičių sąrašas:

Berželio seniūnaitė Egita Krasilnikovienė;
Budelkiemio g. seniūnaitis Jonas Bartkevičius;
Danės g. seniūnaitė Danutė Izvekovienė;
Debreceno g. seniūnaitė Daiva Petkevičienė;
Draugystės seniūnaitė Daiva Palubinskaitė;
Dviračių treko seniūnaitis Antanas Gimbutas;
Gedminų g. seniūnaitė Laimutė Judickienė;
Luizės seniūnaitė Aida Dumbrauskaitė;
Menų mokyklos seniūnaitis Piotras Travinas;
Olimpijos seniūnaitis Egidijus Vaitkevičius;
Pamario seniūnaitė Zita Čekanauskienė;
Paupių seniūnaitė Rasa Arcišauskienė;
S. Daukanto g. seniūnaitis Eimantas Koševoj;
Senamiesčio seniūnaitis Renaldas Kulikauskas;
Smiltelės g. seniūnaitis Marius Bagdonavičius;
Strėvos g. seniūnaitė Aušra Jankauskienė;
Vaidilos seniūnaitė Viktorija Beriozkinienė;
Vilties seniūnaitė Aldona Ališauskienė;
Vitės seniūnaitė Rasa Kasparavičiūtė.

Su įsakymu dėl 2023–2027 metų kadencijos Klaipėdos miesto savivaldybės seniūnaičių sąrašo patvirtinimo galite susipažinti čia.