Seimas uždraudė elektronines cigaretes su įvairiais skoniais ir kvapais

Seimas uždraudė elektronines cigaretes su įvairiais skoniais ir kvapais
AA

Nuo šių metų liepos Lietuvoje nebus galima prekiauti  elektroninėmis cigaretėmis ir naudoti jų pildykles su skysčiu, jeigu jame būtų kvapiųjų medžiagų, išskyrus tabako kvapą ir skonį. 

Taip norima sumažinti Lietuvoje populiarėjančių elektroninių cigarečių pardavimus.  

Seimas antradienį priėmė tokias Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo  pataisas: už balsavo 92 Seimo nariai, prieš buvo devyni, o susilaikė irgi devyni.  

 

Seimas nepritarė Sveikatos reikalų komiteto narės ir Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkės, Laisvės frakcijos atstovės Morganos Danielės siūlymui, užuot neleidus visų kvapų ir skonių, drausti tik konditerijos gaminių, saldainių, kramtomosios gumos ir gaiviųjų gėrimų kvapo ir skonio skysčius – esą juos labiausiai renkasi jaunimas.  

M. Danielės teigimu, garinimas yra pagrindinė mažiau žalinga alternatyva rūkaliams.  

Seimas taip pat nepritarė Remigijaus Žemaitaičio siūlymui elektronines cigaretes su įvairiais skoniais ir kvapais drausti nuo 2023 metų gegužės. Tam buvo pritaręs ir Seimo Sveikatos reikalų komitetas – kad verslas spėtų išparduoti elektronines cigaretes su įvairiais skoniais ir kvapais.  

Dabar į rinką neleidžiama tiekti elektroninių cigarečių ir jų pildyklių su skysčiu, jeigu jame yra vitaminų arba kitų priedų, kurie sudaro įspūdį, kad jos yra naudingos ar mažiau kenksmingos sveikatai. 

Taip pat negalima įvežti cigarečių ir jų pildyklių skysčių su kofeinu arba taurinu, kitais priedais ir stimuliuojamais junginiais, kurie siejami su energija bei gyvybingumu  

Draudžiami ir skysčiuose esantys priedai, nudažantys išsiskiriančias medžiagas, arba kurie nesudeginti turi kancerogeninių, mutageninių ir toksiškai veikiančių reprodukciją, vadinamųjų KMR savybių.  

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

Ikona, uždaryti