Po dvylikos metų klaipėdiečiai išsirinko naują merą

Po dvylikos metų klaipėdiečiai išsirinko naują merą
AA

Sekmadienį Lietuvos savivaldybėse įvyko mero rinkimų antrasis turas. 

Pakartotinis balsavimas vyko savivaldybėse, kuriose merai nebuvo išrinkti per pirmąjį turą, ne išimtis buvo ir Klaipėdos miesto savivaldybė, kurioje dėl mero pareigų susirungė Politinio komiteto „Ištikimi Klaipėdai“ lyderis Arvydas Vaitkus  ir konservatorius Audrius Petrošius.

Suskaičiavus rinkimų apylinkių rezultatus,  A. Vaitkus tapo naujuoju Klaipėdos miesto meru surinkęs 61,64 proc. rinkėjų balsų, tuo tarpu A. Petrošius surinko 36,85 proc. balsų.

Naujasis Klaipėdos meras kalbėjo apie ištikimybę miestui ir reiškė padėką žmonai.

„Norėčiau labai širdingai padėkoti visiems klaipėdiečiams už palaikymą Klaipėdos savivaldybių ir mero rinkimuose. Jūs savo išreikšta valia dar kartą įrodėte, kad Klaipėdai itin reikalingi pokyčiai. Todėl mūsų komanda įsipareigoja kiekvienam iš jūsų ne žodžiais, o aiškiais darbais įrodyti savo ištikimybę Klaipėdai ir jos gyventojams. Taip pat labai norėčiau dar kartą padėkoti visai komandai ir bendražygiams, kurie neskaičiuodami darbo valandų siekė išgirsti kiekvieno klaipėdiečio balsą ir viltis susijusias su jų mylimu miestu. O didžiausią dėkingumą norėčiau išreikšti savo žmonai Ilonai ir vaikams, kurie palaiko mane kiekviename žingsnyje ir yra mano gyvenimo prasmė. Ačiū Jums, kad esate", - rašė A. Vaitkus.

 

Audrius Petrošius pripažino savo pralaimėjimą. „Norime padėkoti oponentui už visą kampaniją ir procesą, kuris buvo ryškus. Šį vakarą pas mus nepamatysite nė vieno liūdno veido. Klaipėdiečiai pasirinko ir tai yra istorinis momentas. Aš grįžtu dirbti į Seimą ir esu pasiruošęs toliau bendradarbiauti vardan Klaipėdos".- teigė A. Petrošius.

Pagal gautus iš apylinkių duomenis:

  •   rinkėjų sąraše įrašyta rinkėjų:  124954, 
  •   dalyvavo rinkėjų: 50132 (40,12%), 
  •   negaliojančių biuletenių: 757 (1,51%), 
  •   galiojančių biuletenių: 49375 (98,49%). 

Klaipėdos miesto taryboje 8 mandatus iškovojo politinis komitetas „Ištikimi Klaipėdai“ (19,94 proc.), po 7 mandatus gavo Partija „Laisvė ir teisingumas“ (18,02 proc.) ir Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (17,82 proc.).
Tuo tarpu po 3 mandatus teko Liberalų sąjūdžiui (9,35 proc.), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (8,84 proc.) ir Lietuvos socialdemokratų partijai (7,8 proc.).

Ikona, uždaryti