Aptartos potvynio pamaryje suvaldymo priemonės

Aptartos potvynio pamaryje suvaldymo priemonės
AA

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė dalyvavo nuotoliniame susitikime su Šilutės meru Vytautu Laurinaičiu ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktoriumi Sauliumi Greičiumi, kuriame aptarti Šilutės rajone kilusio potvynio klausimai.

Šilutės savivaldybės duomenimis, 70 sodybų, kuriose gyvena apie 93 gyventojai, yra apsemta.

Anot ministrės A. Bilotaitės, visos tarnybos yra pasiruošusios operatyviai reaguoti į kylančius iššūkius potvynio zonoje.

„Mūsų prioritetas – žmonių saugumas. Situaciją atidžiai stebime. Kilus pavojui, ugniagesiai gelbėtojai bet kuriuo metu pasiruošę padėti potvynio apsemtiems pamario gyventojams“, – teigia A. Bilotaitė.

Susitikime aptartos pagalbos priemonės nuo potvynio kenčiantiems pamario gyventojams, Šilutės savivaldybės ir PADG pasirengimas reaguoti ir suteikti pagalbą, jei situaciją blogėtų. Įvardintos reikiamos techninės priemonės, taip pat iškeltas klausimas dėl būtinybės keisti kriterijus ekstremalios situacijos paskelbimui.

Pasak Šilutės mero, dažniausiai potvynio metu nukenčia namai ir keliai. Tiesioginės grėsmės šiuo metu gyventojų gyvybei nėra, šiuo metu stebimas vandens lygio kritimas.

Gyventojams pageidaujant, dėl potvynio jie gali būti laikinai iškeliami į saugias Šilutės savivaldybės pasiūlytas apgyvendinimo patalpas.

Ikona, uždaryti