Audrius Petrošius: Klaipėdos universiteto ligoninė (klinikos) juda nuo regimybės prie realybės

Audrius Petrošius: Klaipėdos universiteto ligoninė (klinikos) juda nuo regimybės prie realybės
AA

Seimo narys Audrius Petrošius vakar savo soc. tinklų pranešime pasidžiaugė apie savo nedidelę pergalę, kaip pats įvardija - dideliame mūšyje dėl Klaipėdos regiono. 

Pasak jo, Klaipėdos universiteto ligoninė (klinikos) dar vienu žingsniu priartėjo nuo regimybės prie realybės.

Toliau Audrius Petrošius rašo:

Nuoširdžiai gaila, kad ir vėl, sprendžiant ypatingos svarbos klausimą visam regionui, Klaipėdos m. meras V. Grubliauskas susidėliojo prioritetus taip, kad nugalėjo komandiruotė į Briuselį. Priminsiu, komitetų posėdžiai nuotoliniai, tad dalyvavimas juose net ir iš užsienio - tik nedidelis nepatogumas, tačiau labai iškalbingas.

Nesužavėjo ir miesto vadovą pavadavusio vicemero A. Cesiulio pasisakymas: nepaisant to, kad lyg ir buvo demonstruojamas pozityvus nusiteikimas, tačiau neišvengta siekio suintriguoti ir įpinti komiteto narius į neaiškumus ir sistemos subtilybes tuo momentu, kai ypač reikalingas mūsų regiono atstovų sutelktumas. Nepaslaptis, kad tiek LSMU, tiek VU klinikų atstovai mina kryžiaus kelius, kad toks centras Klaipėdoje neatsirastų, o čia dar ir mūsų nevieningumas. Suprantu. Man asmeniškai priežastys aiškios. Tik jei visgi šis klausimas pasieks finišo tiesiąją ir vakarų regione toks centras bus suformuotas, tikiu, prieštaraujantieji viduje jaus bent kiek nepatogumo ir nesistengs pabėgti nuo praeities, vaizduodami, kad būtent taip ir norėjo, kad nutiktų.

Užtat esu nuoširdžiai dėkingas visiems komiteto nariams, ypač tiems, kurie įsiklausė ir išgirdo argumentus. Sutikite, keistai skamba, kai Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika, 2020 m. duomenimis turėjusi 58 lovas ir itin siaurą specializaciją, yra pakankamas pagrindas Universiteto ligoninės statusui, o štai didžiuliai centrai Klaipėdoje, vien Jūrininkų ir Klaipėdos universiteto ligoninių pagrindu turėję 1779 lovas, didelius kiekius medikų, įskaitant ir beveik 60 medicinos mokslų daktarų, tokio centro steigimui jau “netempia”.

Taigi, grįžkime prie trečiadienio. Seimo Švietimo ir mokslo komitetas, nors ir kaip papildomas, pritarė teisės aktų pakeitimams, leisiantiems Klaipėdos universiteto ir Sveikatos apsaugos ministerijos pagrindu steigti tokio tipo ligoninę, žinoma, tik jeigu teisės aktai Seime galutinai bus pakeisti, Klaipėdos miestas priims atitinkamus sprendimus ir norą demonstruos Klaipėdos universitetas.

Klausimą turėjo apsvarstyti ir Sveikatos reikalų komitetas, tačiau klausimas atidėtas. Tikiu, kad iki penktadienio. Priežastis - papildomame komitete susidarė trijų žmonių grupė, kurie kategoriškai nemano, kad Klaipėdoje šiuo periodu tokios klinikos atsirasti turėtų, taigi, nusprendė išdėstyti atskirąją nuomonę prie išvados. Procedūra, tačiau yra tokia teisė. Pagrindinis komitetas galės svarstyti klausimą tik įregistravus papildomo komiteto išvadą.

Kas toliau? Dvi stadijos Seimo plenarinių posėdžių salėje - svarstymas ir priėmimas, įveikus kurias sėkmingai, ministerija teiktų siūlymą steigti Universiteto ligoninę Klaipėdai. Kamuolys, tokiu atveju, būtų Klaipėdos savivaldybės rankose, kur būtų reikalinga priimti sprendimą perduoti savo ligoninę valstybei, kad ši, kartu su Klaipėdos universitetu, Universiteto ligoninę įsteigtų.

Žinoma, galimas ir Prezidentūros veto po teisės akto priėmimo Seime (prielaida formuojasi dėl nebūdingo Prezidentūros funkcijoms atstovo dalyvavimo komitete), tai reikštų pakartotinį svarstymą Seime, siekiant atlikti korekcijas ar, visgi, veto atmesti.

Būtų labai keistas žingsnis iš klaipėdiečio Prezidento, tačiau noriu tikėti, kad taip nenutiks ir prielaida liks tik prielaida.

Priminsiu, Universiteto ligoninė garantuotų vakarų regiono žmonėms aukščiausio lygio paslaugas, ten dirbantiems specialistams - aukščiausio lygio galimybes tobulėti, universitetui - plėsti studijų programas, papildančias dabartinę sveikatos apsaugos sistemą ir jas stiprinti, vystyti mokslą. Be jokios abejonės, tai yra susiję su didžiulėmis investicijomis.

Tokio centro reikia Klaipėdai, reikia vakarų regionui ir, be jokios abejonės, reikia visai Lietuvai. Palinkėsiu mums visiems sėkmės!

Ikona, uždaryti