Vyriausybės nutarimu bus įvestos griežtesnės karantino sąlygos

Vyriausybės nutarimu bus įvestos griežtesnės karantino sąlygos
AA

Atsižvelgiant į nepalankią koronaviruso (COVID-19) epidemiologinę situaciją Lietuvoje, Vyriausybės nutarimu bus įvestos griežtesnės karantino sąlygos – sumažintas leidžiamas besibūriuojančių žmonių skaičius, uždraustas prekybos centruose dirbančių laikinų prekybininkų darbas. Taip pat, siekiant apriboti prekybos vietų lankytojų srautus, rekomenduojama atsisakyti trumpalaikių pardavimų skatinimo priemonių.

Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pasiūlymui parduotuvėse, prekybos centruose ir paslaugų teikimo vietose uždrausti laikinų prekybos vietų veiklą, kai prekyba vykdoma ne fiziškai atskirtose parduotuvėse, o bendrose prekybos centrų patalpose ir praėjimuose. Išimtys taikomos prekybai maisto produktais, pirotechnikos priemonėmis bei stacionarioms prekybinėms salelėms.

Artėjant šventiniam laikotarpiui, daugelyje prekybos vietų yra rengiamos kalėdinės mugės, kuriose vykdoma prekyba ne fizinėse parduotuvėse, o laikinose prekybos vietose, kur būtų sunku užtikrinti saugų atstumą ir tinkamą kitų koronaviruso plitimo prevencijai skirtų priemonių laikymąsi.

Vyriausybė taip pat pritarė pasiūlymui sumažinti besibūriuojančių žmonių skaičių nuo penkių iki dviejų asmenų viešose vietose, prekybos ir paslaugų teikimo vietose. 

Taip pat visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose rekomenduojama nenaudoti trumpalaikių pardavimų skatinimo priemonių, didinančių pirkėjų ir lankytojų srautus.

 

Ministerija ragina gyventojus atsisiųsti KoronaStopLT programėlę

 

Mobiliąją programėlę KoronaStopLT, sukurtą koronaviruso (COVID-19) plitimo prevencijai, Lietuvoje jau atsisiuntė beveik 130 tūkst. žmonių, t. y. daugiau nei 4 proc. Lietuvos gyventojų. Ir nors didėjantis programėlės vartotojų skaičius džiugina, specialistų teigimu, apčiuopiamą teigiamą rezultatą programėlė galėtų duoti tuomet, jei ja naudotųsi bent 60 proc. šalies gyventojų. Ministerija ragina gyventojus atsisiųsti šią programėlę.

Skatindamas gyventojus naudotis programėle Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) organizuoja programėlės pristatymus savivaldybėms, mokykloms ir skirtingų organizacijų atstovams.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad mobilioji programėlė veikia fiksuodama galimą kontaktą su užsikrėtusiuoju koronavirusu žmogumi, kontakto trukmę ir galimą riziką. Programėlės surinkta informacija yra saugoma vartotojo įrenginyje ir privatūs duomenys trečiosioms šalims nėra prieinami. Tai leidžia išvengti privačių duomenų rinkimo ir saugojimo.

Žmogus gali savanoriškai pranešti apie užsikrėtimą koronavirusu, naudojantis KoronaStopLT programėle. Pranešus apie užsikrėtimą, buvę arti užsikrėtusio žmogaus programėlės vartotojai gauna pranešimą apie riziką ir apskaičiuotą jos lygį, o taip pat informaciją, kokių veiksmų imtis toliau. Šiuo metu apie užsikrėtimą koronavirusu jau pranešė daugiau nei 200 programėlės vartotojų.