Vyriausybė pratęsė karantiną ir sušvelnino apribojimus

Vyriausybė pratęsė karantiną ir sušvelnino apribojimus
AA

Vyriausybė ketvirtadienį vykusio posėdžio metu pritarė karantino pratęsimui iki gegužės 31d. 24.00 val. Taip pat Ministrų kabinetas apsisprendė ir dėl daugybės režimo švelninimo aplinkybių: duris atvers parduotuvės, kino teatrai, sporto klubai.

KADA ĮSIGALIOS POKYČIAI

Balandžio 19 d.

Atsidaro prekybos centruose esančios parduotuvės

Kino teatrai, kino klubai

Kultūros meno įstaigos, teatrai (iki 50 žmonių)

Maži renginiai lauke ir viduje (iki 50 žmonių)

Balandžio 22 d.

Lauko kavinės

Kavinės jūrų ar oro uostuose

Ekskursijos atvirose erdvėse (iki 10 asmenų)

Balandžio 26 d.

Sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų paslaugos

Grupinės treniruotės. (iki 5 asmenų)

Baseinų ir pirčių paslaugos visose apgyvendinimo paslaugas teikiančiose įstaigose (vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio nariams)

Gegužės 3 d.

Atsidaro visos turgavietės ir prekybos paviljonai.

 

 

PREKYBA

Nors prekybos centruose esančioms parduotuvėms bus leista atverti savo duris, tačiau tos parduotuvės, kurios neturės atskiro įėjimo iš lauko pusės, savaitgaliais dirbti negalės. Draudimas negaliotų toms parduotuvėms, kurios iki šiol galėjo veikti (turinčios atskirą įėjimą iš lauko pusės, taip pat parduotuvės, kurių veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, gėlių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių, laidojimo reikmenų pardavimas, bei vaistinėms). Taip pat savaitgalį dirbti galėtų ir oro ir jūrų uostų keleivių išvykimo terminaluose esančios parduotuvės.

Atitinkamai parduotuvėje turės būti suteiktas 50 kvadratinių metrų plotas vienam pirkėjui arba vienu metu aptarnaujama ne daugiau kaip vieno asmens.

Prekyba turgavietėse ir toliau bus sustabdyta.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigė suprantanti, kad darbo valandų ribojimas nėra tobulas sprendimas, todėl darbo valandos bus peržiūrimos kas savaitę. Tuo tarpu premjerė I. Šimonytė teigė, kad pirmiausia reikia pažiūrėti ar schema veikia, todėl pirmas kartas, kai galėsime peržiūrėti sprendimus bus po gegužės 3 dienos.

 

KINO TEATRAI

Ministrai taip pat nutarė leisti atsidaryti ir kino teatrams, kino klubams, leisti lankytis profesionaliojo scenos meno įstaigose, atverti renginius atvirose ir uždarose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau kaip 50 žmonių.

Tokiu atveju būtų parduodamos tik sėdimos vietos, bilietų prekyba vyktų virtualiai registruojant žiūrovus. Vyresniems nei 6 metų žiūrovams privaloma dėvėti kaukes.

 

KAVINĖS, BARAI, RESTORANAI

Viešojo maitinimo įstaigoms bei restoranas oro ar jūrų uoste leista pradėti dirbti nuo balandžio 22 d., tačiau jų darbo laikas apribotas nuo 7 iki 21 valandos. Maistas ir gėrimai vartojami atviroje erdvėje, (oro ar jūrų uoste galimas sėdėjimas uždaroje patalpoje), kai prie staliuko sėdi ne daugiau nei du asmenys (išskyrus vieno ūkio narius).

 

SPORTO KLUBAI

Užtikrinant 20 kv. m paslaugos teikimo plotą vienam asmeniui leista atsidaryti sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų paslaugoms.

Leistos ir grupinės treniruotės, kuriose dalyvauja ne daugiau nei 5 asmenys.

 

TURGAVIETĖS

Turgavietėms atsiverti leista tik nuo gegužės 3d.

Lietuvos turgaviečių ir prekyviečių asociacijos vadovas Vytenis Butkevičius pateikė savo komentarą ministrams: „Mes prašome, kad būtume atidaryti tuo pačiu metu, kaip didžiūjų prakeybos centrų parduotuvės <...> mes matome diskriminaciją. Pagrindinė prekyba turgavietėse veikia savaitgaliais, norėtume, kad į tai būtų atsižvelgta“.

V. Butkevičius priminė ministrų kabinetui, kad šiuo metu aštrėja kalbos apie protestus. Šiuo komentaru V. Butkevičius teigė besistengiantis perteikti šiandienos nuotaikas.

Seimo pirmininkė tikino, kad toks sprendimas apriboti turgavietes nėra „Maximos“ sprendimas, o viskas daroma vardan geresnio karantino valdymo.

Paklaustas, kuo turgavietės yra kitokios ir kuo skiriasi nuo prekybos centrų, A. Dulkys trumpai paaiškino, kad atsižvelgiant į esamas patirtis yra vienareikšmiškai aišku, kad turgavietėse valdyti žmonių srautus ir plotą yra praktiškai neįmanoma. 

A. Arnonaitė vylėsi, kad pavyks jau greitai kartu priimti sprendimą atidaryti visą prekybą. 

I. Šimonytė užbaigė vyriausybės posėdį vildamasi, kad visi laikysis savo įsipareigojimų ir nereiks gailėtis šiandien priimtų sprendimų.