Vyriausybė pakoregavo karantino suvaržymus, bet prekybininkus paliko uždarytus

Vyriausybė pakoregavo karantino suvaržymus, bet prekybininkus paliko uždarytus
AA

Praėjusią savaitę žadėjusi spręsti parduotuvių atidarymo klausimą, Vyriausybė  paliko prekybininkus laukti toliau. Nuo kitos savaitės prekybos centruose esančioms ir atskirą įėjimą turinčioms parduotuvėms bei paviljonams turgavietėse nebus leista atsiverti. Tokį sprendimą lėmė augantys atvejų skaičiai.

ministrų kabinetas

Rūta Vainienė kreipėsi į vyriausybę teigdama, kad nesupranta kodėl prekyba vis dar likusi neatidaryta. „94% iš susirgimų atvejų - nėra prekybos vietose, apsipirkti prekybcentriuose tapo saugiau. Didelei daliai prekybos įmonių parama yra netinkama. Jau pasiekėme keturių mėnesių uždarymo periodą be paramos, mokesčiai nukelti, bet juos mokėti reikės, situacija yra labai bloga.  Gerbiame jūsų sprendimą, bet prašau, išgirskite“, - teigė Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė.

Ministrė I. Šimonytė teigė suprantanti prekybininkus ir tikisi, kad greit nebereikės svarstyti ką papildomai uždaryti ir greitai sulauks to sprendimo momento, kada atverti. "Tačiau taip jau yra, kad pagal šiandien turimus duomenis, turime seniai nematytą atvejų per praėjusią parą skaičių ir pusė Lietuvos yra eksponentinio augimo fazėje. Visų vienu metu atdaryti nėra paprasta, šiuo metu yra diskusijos su savivaldybėmis apie skiepijimą", - teigė ji.

Ministrė taip pat pabrėžė, kad Vyriausybė supranta, kad skauda visiems: "juk turime ir vaikus, negalinčius grįžti į mokyklas, o nuimtas judėjimo ribojimas sukels tam tikrą papildomą judesį, kuris gali turėti įtakos užsikrėtimų skaičiui".

Ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė apgailestavo, kad šiandien negali priimti tokio sprendimo ir teigė tikinti, kad artimiausiu metu galės grįžti prie tų diskusijų. „Jei per 10 dienų Lietuva gaus 10 tūkst. „Pfizer“ vakcinos dozių – tai yra įspūdingas skaičius. Tai reikalaus sklandaus vakcinavimo valdymo, bet ir didelio padengimo“, - teigė ministrė.

A. Armonaitė siūlė Vyriausybei nuspręsti skiepyti ir žurnalistus, medijų atstovus, kad žmonės pamatytų kaip pats procesas vyksta.

 

 

Kas keičiasi?

LAISVALAIKIS, PRAMOGOS

Sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugas atvirose erdvėse, vienu metu bus galima teikti didesniam skaičiui žmonių, iš prieš tai buvusių 5 asmenų, skaičius padidintas iki 10 asmenų, išskyrus dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narius, užtikrinant saugaus atstumo laikymąsi ir kt. priklausančias priemones. Taip bus siekiama padidinti sportinį aktyvumą.

 

MOKYKLOS

Bus leidžiama egzaminus laikyti mokiniams, kurie baigia vidurinio ugdymo programą pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas,  kai egzamine vienoje patalpoje dalyvauja ne daugiau kaip 5 mokiniai.

Bus leidžiama vykdyti aviacijos, jūrininkų bei statutinių profesinio mokymo įstaigų įvadinio mokymo kursų praktinius mokymus, transporto priemonių vairavimo praktinius mokymus, sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų praktinius mokymus, užsienio kalbos mokėjimo lygio vertinimo egzaminus (įskaitas) asmenims, stojantiems į užsienio aukštąsias mokyklas, ir valstybinės kalbos ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminus.

 

NEFORMALUS VAIKŲ ŠVIETIMAS

Neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo užsiėmimuose atvirose erdvėse galės dalyvauti 10 vaikų, bei neformaliojo švietimo užsiėmimus teikiant uždarose erdvėse turės užtikrinti 20 m2 paslaugos teikimo plotą vienam vaikui.

 

COVID-19 TESTAS ATVYKSTANT Į ŠALĮ

Ekipažų ir įgulų nariai, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis, gali neturėti atlikto COVID-19 testo, jei jų buvimo Lietuvos Respublikos teritorijoje laikas yra trumpesnis nei 72 val.

Kaip žinoma, atvykstant į Lietuvos Respubliką reikia turėti atliktą dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, tačiau laikotarpis nuo teigiamo tyrimo rezultato buvo prailgintas net iki 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į šalį. Iki šiol šis laikotarpis buvo 90 dienų.

 

Premjerė apibrėžė bendrą epidemiologinę situaciją Lietuvoje

I. Šimonytė teigė, kad situacija šalyje priklausys nuo to, kaip žmonės laikysis reikalavimų. Bus stebima, kaip judėjimo ribojimo panaikinimas paveiks sergančiųjų skaičius.

„Labiausiai pažeidžiamų asmenų 65+ vis dar nepasiskiepijusių turime virš 300 tūkst.  Šis mėnuo yra kritinis skiepijimui. Gamyba, prekyba jau aplenkė sveikatos apsaugos sektorių ir yra tiesiogiai siejamos su vakcinacija. Pasižiūrėjus į Jungtinę Karalystę akivaizdu, kad ten skaičius yra ženkliai sumažėjęs ir jie jau drąsiau gali kalbėti apie ribojimų nebeturėjimą birželio mėnesį, tačiau mes tuo pasigirti negalime. Dar reiks keletos savaičių siekiant pamatyti Velykų skaičius ir tolimesnius ligoninių lovų užimtumo skaičius. Gauname nemažus kiekius vakcinos ir nuo to, matyt, priklausys, kokius sergančiųjų skaičius matysime toliau“, - premjerė apibrėžė bendrą epidemiologinę situaciją Lietuvoje.

 

Vyriausybė apsisprendė dėl masinio vakcinavimo sprendinių

Pasak Vyriausybės kanclerės Giedrės Balčytytės, sėkminga masinė gyventojų vakcinacija yra patikimiausias ir greičiausias būdas suvaldyti COVID-19 pandemiją ir panaikinti karantino ribojimus.

Vyriausybė šiandien pritarė suburti vakcinavimo koordinavimo darbo grupę ir 2021 m. birželio 1 d. planuoti masinį vakcinavimą, kai bus galima vakcinuoti ne rizikos grupes.