Vyriausybė nusprendė dar švelninti karantiną

Vyriausybė nusprendė dar švelninti karantiną
AA

Šiandien ministrų kabinetas priėmė papildomus pakeitimus, siekiant gerinti karantino sąlygas šalyje.

Šiuos pokyčius teigiamai priims dalis prekybininkų, galėsiančių grįžti į prekybą bei tėvelių, nes į mokyklas turėtų sugrįžti daugiau pradinukų.

Vyriausybė taip pat nusprendė gaivinti ir kultūrą, laikinai suteikdama galimybę savo duris lankytojams atverti ir kultūros įstaigoms.

Pokyčiai visuomeniniam transportui ir vežėjams:

Tarpmiestiniame ir priemiestiniame transporte leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip vieno metro atstumu, o miesto transporte leidžiama užimti sėdimas ir stovimas vietas, jei užtikrinamas ne mažesnis kaip vieno metro atstumas tarp asmenų.

Prekybos vietų atvėrimas:

Veikti galės tik parduotuvės, kurios turi tiesioginį įėjimą iš lauko klientams arba atskirą įėjimą, tačiau negalės veikti paviljonai ir kioskai esantys turgavietėse.

Siekiant suvienodinti prekybos vietų veiklos sąlygas, Vyriausybė nutarė atsisakyti iki šiol galiojusio 300 m2 prekybos ploto ribojimo parduotuvėms, kioskams ir paviljonams. Plotą pakeitė į 20 m2  vienam lankytojui arba vienu metu turės būti aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo.

Prekybininkus vienijančios asociacijos vadovė Rūta Vainienė paprašė ministrų sprendimo įsigaliojimo nenukelti į pirmadienį ir leisti atsidaryti jau nuo rytojaus. R. Vainienė teigė, kad prekybininkams atsidaryti yra kur kas lengviau nei užsidaryti, todėl tai padaryti jie gali nedelsiant. Šį prašymą ji prilygino kovo 11-osios dovana prekybininkams nuo Vyriausybės, tačiau I. Šimonytė sprendimo įsigaliojimo datos nesutiko keisti kviesdama prekybininkus išnaudoti šias tris dienas iki pirmadienio, kai įsigalioja naujas lengvinimas, ir nueiti pasidaryti COVID-19 testo, kad sugrįžtantys darbą pradėtų saugiai.

Kol kas prekybos centruose esančios parduotuvės negalės veikti.

Kultūros įstaigų atvėrimas:

Nuo 2021 m. kovo 15 d. iki 2021 m. kovo 31 d. bus leidžiama lankyti muziejus, galerijas ir kitas ekspozicines erdves.

Lankytojų srautas bus stebimas, užtikrinant 30 m2  plotą vienam lankytojui.

Patekti į kultūros įstaigas galės ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius.

Edukacinių programų, ekskursijų bei kitų paslaugų teikimaas galės būti suteiktas ne didesnėms nei 2 asmenų grupėms, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius.

 

Šie, aukščiau išvardinti pakeitimai įsigalios nuo kovo 15 dienos.

 

Daugiau savivaldybių galės vykdyti pradinio ugdymo programą mišriu būdu:

Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Palangos miesto, Plungės rajono ir kitoms papildomoms savivaldybėms leista pasirinktose ugdymo įstaigose iki 2021 m. kovo 31 d. pradinio ugdymo programą vykdyti mišriu būdu.

„Šis sprendimas leis geriau įsivertinti rizikas ir galimybes pradinukams kuo greičiau sugrįžti į mokyklas. Sprendimus dėl konkrečių mokyklų, prisijungsiančių prie šio modelio, priims savivaldybių administracijų direktoriai“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Mokyklose, kuriose pradinukai mokysis mišriu būdu, periodiškai turėtų būti atliekami darbuotojų ir mokinių namų ūkių bandomieji profilaktiniai tyrimai COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) diagnozuoti.

Tiriant šiuo metodu į vieną kaupinį, paprastai – mėgintuvėlį, surenkama daugiausia iki 5 žmonių ėminių. Ėminiai šiuo atveju imami ne iš nosiaryklės, o iš nosies gleivinės, taigi tyrimas yra neskausmingas, mažiau nemalonus nei įprastas PRG testas. Jei kaupinio atsakymas teigiamas, yra susisiekiama su tais asmenimis, kurių ėminiai buvo kaupinyje, ir jie pakartotinai tiriami jau PRG testu. Mokyklose mokantis kontaktiniu būdu taip pat privaloma laikytis operacijų vadovo nustatytų asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitų būtinų visuomenės sveikatos saugos, higienos sąlygų.

Vyriausybė pasiliko darbų ir kitai savaitei:

I. Šimonytė teigė, kad judėjimo ribojimo laisvinimas tarp savivaldybių bus sprendžiamas tik kitą savaitę, pirmadienio rytą, nes laukiama sekoskaitos tyrimų duomenų.

Taip pat Vyriausybė žada toliau svarstyti ir kitų parduotuvių (be atskirų įėjimų), kino teatrų ir sporto klubų atvėrimą.

 

Esama epidemiologinė situacija Lietuvoje:

Lietuvos statistikos departamento 2021 m. kovo 10 d. skelbiamais duomenimis (už 2021 m. kovo 9 d.) naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, yra 231,4 atvejai, o teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per 7 dienas – 6,1 proc. Pastebima, kad paskutines dvi savaites šie du rodikliai nežymiai svyruoja, bet iš esmės nesikeičia.

Šiuo metu 8 šalies savivaldybės patenka į „juodąją zoną“, kai COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, yra didesnis nei 500 atvejų ir / arba teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per 7 dienas yra didesnė nei 10 proc.

15 šalies savivaldybių patenka į „geltoną zoną“ , o likusios savivaldybės patenka į „raudonąją zoną“.

Reklama Ikona, uždaryti