Balandžio 22-23 dienomis virtualioje erdvėje vyks Tarptautinis socialinio verslumo konkursas jaunimui, kurio metu komandos varžysis dėl geriausios socialinio verslumo idėjos, o nugalėję turės galimybę idėją įgyvendinti kartu su mentoriais iš „ChangeMakers‘ON“.
Socialinio verslumo sąvoka atsirado neseniai, tačiau pats reiškinys yra itin svarbus ir reikalingas visais laikais. Toks verslas veikia siekdamas visuomenei naudingų tikslų ir nėra susikoncentravęs vien į pelną. Taip pat dažnai yra įdarbinami žmones iš labiausiai socialiai pažeidžiamų grupių, todėl ženkliai prisideda prie socialinės sanglaudos didinimo ir socialinės nelygybės mažinimo.
Kalbamės su jaunimui gerai žinoma video vlogų kūrėja, renginio moderatore Agne Juškėnaite apie socialinį verslą bei jo svarbą visuomenei.
- Agne, ar kada nors norėjai turėti savo verslą?
Prieš keletą metų buvau per žingsnį nuo savo įmonės įkūrimo – ruošiausi plėsti savo veiklą su populiariosios kultūros sklaida – tačiau nuo to sustabdė nežinojimas kaip elgtis, komandos bei elementarių verslo žinių trūkumas. Tiesa, vėliau pradėjau dirbti su „ChangeMakers‘ON“ organizacija, kurioje atradau reikiamas žinias ir palaikančią bendruomenę, tačiau planus kurti verslą jau buvau padėjusi į šalį. Tikiu, kad ši idėja dar gali atsinaujinti, kadangi sulaukiu daug palaikymo žodžių, jog turėčiau tuo užsiimti ir nebijoti nertis į galbūt net ir socialinio verslo iššūkius.
- Ką manai apie socialinį verslumą?
Esu 100% įsitikinusi, kad socialinis verslas yra kelias į daugybę teigiamų pokyčių kiekvienam iš mūsų aktualiose srityse. Esu susidūrusi su daugybe įvairių socialinių verslininkų, mane nuolatos žavi bei stebina jų idėjų inovatyvumas ir kartais net slapta pavydžiu jų įžvalgumo situacijose, kuriose pati nesugebu būti tokia inovatyvi. Pandemijos laikotarpiu socialinis verslas atrado dar didesnę prasmę, todėl labai norėčiau, kad jai nurimus šios srities verslininkai nesustotų taip aktyviai kurti poveikio.
- Esi vlogerė, kaip nusprendei pradėti šitą kelią?
Internetiniai vlogai man visuomet buvo laisvalaikio hobis, neplanuotai užgimęs po sėkmės viename televizijos projekte. Šiuo metu esu kiek prislopinusi savo vlogų gamybą, kadangi linkstu prie rimtesnių vaizdo kūrybos projektų, norisi augti turiniu ir jo kokybe. Vlogo žanre išbandžiau viską ką norėjau, po šešerių metų nebesinori kurti tik tam, kad kažkas galėtų tai suvartoti ir jau kitą dieną pamiršti.
- Kaip matai, koks šiandien yra jaunimas?
Turiu dešimt metų jaunesnę sesę ir dar jaunesnį brolį – puikiai matau, koks auga šiandieninis jaunimas. Manau, kad inovatyvumo ir savęs įprasminimo prasmėmis jie lenkia vyresniąją kartą ir gali kaip niekad daug įnešti į savo bendruomenę.
- Ką galėtum palinkėti jaunimui?
Ne tik jaunimui, o ir visiems norisi linkėti atsakomybės prieš save, savo bendruomenę bei, galiausiai, patį pasaulį. Tai nereiškia savęs ribojimo ar formavimo į nepatogius rėmus – anaiptol. Man atsakomybė reiškia laisvę išreikšti save taip, kad tai būtų prasminga toliau, nei paties ego. To ir linkėčiau.
Tarptautinį socialinio verslumo konkursą organizuoja projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ platforma „Lyderystė“, kurią koordinuoja Lietuvos verslo kolegija. Jaunimo komandos gali registruotis: https://forms.gle/MVVK6EUXPFnkv5hp9