Viena populiariausių veido priežiūros priemonių dienos rutinoje: ką svarbu žinoti?

Viena populiariausių veido priežiūros priemonių dienos rutinoje: ką svarbu žinoti?
AA

Šiomis dienomis veido odos priežiūros priemonių pasirinkimas yra itin platus. Jos skiriasi sudėtimi, konsistencija, paskirtimi, poveikiu ir, žinoma, kaina bei kokybe. Norėdami susikurti veido priežiūros rutiną, atsižvelgiame į savo odos poreikius ir galimybes, tad tai tikrai nereiškia, kad būtina apsikrauti gausybe priemonių.

Visgi yra vienas produktas, be kurio neapsieina jokia rutina. Tai yra veido kremas, – viena populiariausių ir dažniausiai naudojamų veido odos priežiūros priemonių. Iš tiesų jį netgi galima vadinti veido priežiūros rutinos pagrindu. Tinkamai parinktas, veido kremas odą drėkins, maitins, ramins, puoselės ir saugos.

Veido kremų būna pačių įvairiausių, tačiau dažniausiai jie skirstomi į naktinius ir dieninius. Svarbu turėti omenyje, kad, atsižvelgiant į odos poreikius, kartu naudojamas priemones, sezoną ir kitas aplinkybes, tas pats kremas iš tiesų gali puikiausiai tikti tiek ryto, tiek vakaro rutinai. 

Rūpestis ir apsauga dienos metu

Geras, tinkamai parinktas dieninis kremas ne tik drėkina, maitina bei švelnina odą, bet ir patikimai ją saugo nuo žalingo aplinkos poveikio. Jis taip pat padeda spręsti veido odos problemas ir prisideda prie jos būklės gerinimo.

Priemonė pagal odos poreikius

Renkantis veido kremą dienai, būtina atsižvelgti į savo odos tipą, būklę ir aplinkybes. Šaltuoju laikotarpiu gali prireikti tirštesnio, sodresnio, intensyvesnio poveikio, stipriau maitinančio ir puoselėjančio kremo. O štai šiltuoju metų laiku paprastai renkamės lengvesnę, intensyviau drėkinančią priemonę.

Suprantama, riebiai odai prireiks lengvesnio kremo, kuris nekimštų porų, reguliuotų riebalų išsiskyrimą ir tuo pačiu metu odą drėkintų, ją puoselėtų bei aprūpintų reikiamomis medžiagomis. Dažnai panašūs gaminiai tinkami ir mišriai odai. Jei veidą beria, kankina aknė, ieškokite kremo, kurio sudėtyje būtų antiseptinių, spuogelių gijimą skatinančių medžiagų.

Dehidratuotai veido odai prireiks atkuriančio ir apsauginį odos barjerą stiprinančio kremo. Šiuo atveju įsitikinkite, kad sudėtyje yra probiotikų, keramidų, azijinės centelės, pantenolio, niacinamido. Pavargusiai, papilkėjusiai odai puikiai tiks kremas su odą skaistinančiais komponentais. Sausai odai svarbu intensyvus maitinimas, raustančiai – raudonį mažinantys, o brandžiai – senėjimą stabdantys, su laisvaisiais radikalais kovojantys komponentai. Na, o jautriai, greitai sudirgstančiai odai reikėtų rinktis veido kremą, kurio sudėtyje nebūtų kvapiklių, dažiklių ir kitų ją suerzinti galinčių medžiagų.

Žinoma, renkantis kremą neabejotinai svarbi jo kokybė, tad pirmenybę teikite patikimų prekių ženklų gaminiams. Išties nuostabu, kai daugelis jų siūlo platų asortimentą bei yra pritaikyti prie įvairiausių odos poreikių. Puikus pavyzdys – Sesderma.

Apsaugokite veidą nuo aplinkos poveikio

Itin svarbi veido kremo funkcija yra apsauga nuo žalingo aplinkos poveikio, o visų pirma – nuo klastingų, odą pažeidžiančių, senėjimą skatinančių ir vėžinius susirgimus sukelti galinčių saulės spindulių. Dėl šios priežasties būtina kasdien, ne tik šiltuoju laikotarpiu, bet ir visus metus, naudoti kremą su SPF.

Puiku, jei pavyks rasti odą visapusiškai puoselėjančią ir jums tinkamą priemonę, kuri dar ir saugotų nuo saulės. Kitu atveju galima tiesiog įsigyti papildomą kremą su SPF ir, norint užtikrinti maksimalią priežiūrą, naudoti dvi priemones.

Naudojimo niuansai

Dieninį kremą (kaip ir kitas priemones) labai svarbu tepti ant švarios odos. Prieš tai galite naudoti toniką, taip pat serumą, esenciją ar ampules. Kremas padės „užfiksuoti“ šias priemones ir sustiprins jų poveikį. Jei naudojamas produktas be SPF, ant viršaus dar užtepkite apsauginės priemonės, kuri gali būti ir su spalva. Leiskite joms gerai įsigerti.

Taip pat labai svarbu, kad dienos metu naudojamame kreme nebūtų tokių aktyviųjų medžiagų kaip stiprios rūgštys, retinolis ir pan.