Vasaros egzema, kas tai?

Vasaros egzema, kas tai?
AA

Saulė, jūra, smėlis, poilsis ir atsipalaidavimas – taip daugelis įsivaizduojame savo vasaros atostogas ar bent jau savaitgalius. Mūsų augintiniai ne ką mažiau džiaugiasi išvykomis ir maudynėmis, tačiau rodos elementarus ir paprastas dalykas – vabzdžio įkandimas ar neišdžiovintas kailis, gali sukelti daug nemalonių problemų.
O tos problemos pavadinimas - Piotraumatinis dermatitas, dar žinomas kaip "vasaros egzema", tai paviršinė odos infekcija, kurią sukelia niežulys ir dėl kurios atsiranda lokalizuoti, drėgni, eriteminiai odos pažeidimai. Ši būklė dažniausiai pasitaiko ilgesnio ir tankesnio kailio šunims, kas gali būti labai nemalonu ir skausminga jūsų augintiniui.
Happy vet veterinarijos klinikos dermatologijos specialistė Natalija Soponaru pasakoja, kad "Pagrindinis veiksnys, lemiantis piotraumatinio dermatito išsivystymą, yra intensyvus niežulys, kuris verčia gyvūną kasytis ir "traumuoti" tam tikras odos vietas. Niežulio priežastys gali būti įvairios alerginės odos reakcijos, hiperjautrumas vabzdžių, blusų įkandimams ir kiti išoriniai veiksniai."
Ši būklė, taip pat dar vadinama "vasaros egzema", dažniausiai pasireiškia karštomis sezono dienomis, kai gyvūnai daugiau laiko praleidžia lauke. Alerginių reakcijų valdymas ir prevencija yra svarbus šios būklės kontrolės elementas, o reguliarūs veterinaro patikrinimai padės išvengti didesnių problemų ir užtikrins jūsų gyvūno gerovę.

Simptomai:
Odos paviršiaus pažeidimas; skausmingumas; eksudato išsiskyrimas (šlapavimas); antrinė infekcija.


Prevencija:
Kai kurios prevencinės priemonės gali padėti išvengti piotraumatinio dermatito atsiradimo.
1.    Apsauga nuo parazitų: užtikrinkite, kad gyvūnas yra apsaugotas nuo parazitų, pvz., blusų ar erkučių, kurios gali sukelti niežėjimą ir skatinti piotraumatinio dermatito atsiradimą.
2.    Išdžiovintas kailis: laiku išdžiovintas kailis po maudynių gali padėti išvengti nemalonaus “susidūrimo” su vasaros egzema.
„Piotraumatinis dermatitas gali būti skausmingas ir nemalonus jūsų augintiniui. Todėl šeimininkams svarbu nelaukti ir kreiptis pagalbos. Laiku pradėjus gydymą galima išvengti komplikacijų ir greičiau palengvinti gyvūno būklę.“ - pataria Happy Vet veterinarijos klinikos gydytoja Natalija Soponaru.


Užsakomasis turinys