Ugniagesiai ragina gyventojus jau dabar ruoštis šildymo sezonui

Ugniagesiai ragina gyventojus jau dabar ruoštis šildymo sezonui
AA

Su nerimu laukiama ir netrukus prasidėsiančio šildymo sezono. Beje, kaip rodo daugelio metų gaisrų statistika, daugiausia aukų būna atšalus orams, šildymo sezono metu. Pernai vien tik nuo rugsėjo mėnesio iki metų pabaigos šalyje kilo 2206 gaisrai, nusinešę 38 žmonių gyvybes. Todėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, kol dar nesubjuro orai, prašo gyventojų iš anksto pasirūpinti savo būsto saugumu: susiremontuoti krosnis, išvalyti ir palėpėse nubalinti dūmtraukius, susitvarkyti elektros instaliaciją, įsirengti dūmų jutiklius.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per aštuonis šių metų mėnesius Lietuvoje kilo 6139 gaisrai. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų buvo 7,6 proc. mažiau. 

Šiais metais Klaipėdos apskrityje žuvo 4 žmonės (iš jų 3 – Klaipėdos rajono savivaldybėje).

 

Penkiolika gyventojų žuvo dėl neatsargaus rūkymo, 13 – dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų, 9 – dėl neatsargaus žmogaus elgesio su ugnimi,  4 – dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų, 3 – dėl pašalinio ugnies šaltinio, 2 – dėl tyčinės žmonių veikos (padegimų), po 1 – dėl savaiminio medžiagų užsidegimo, dėl sprogimo ir dėl dujų, žibalinių, benzininių įrenginių, prietaisų gedimo. Dar 10 žmonių žūties priežastys tikslinamos.

 

Reklama Ikona, uždaryti