Susisiekimo ministerija: Klaipėdoje rekonstruojamas Baltijos prospektas pagerins susisiekimą su jūrų uostu, spręs spūsčių problemas

Susisiekimo ministerija: Klaipėdoje rekonstruojamas Baltijos prospektas pagerins susisiekimą su jūrų uostu, spręs spūsčių problemas
AA

Lankydamasis Klaipėdoje susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas su miesto meru Vytautu Grubliausku apžiūrėjo rekonstrukcijos darbus Baltijos prospekte – pagrindinėje transporto arterijoje, vedančioje į jūrų uostą, susipažino su šio valstybei svarbaus projekto įgyvendinimo eiga ir darbų grafiku.

„Klaipėdos Baltijos prospektu kasdien juda didžiuliai transporto srautai – būtent šiuo keliu vežama didžioji krovinių dalis, pasiekianti uostamiestį IXB tarptautiniu transporto koridoriumi, juo gabenami kroviniai į jūrų uostą ir iš jo. Taigi Baltijos prospektas tampa neatsiejama šio transporto koridoriaus dalimi, o nuo eismo sąlygų priklauso tiek valstybės ekonomikai svarbus krovinių judėjimas, tiek ir Klaipėdos miesto gyventojų gyvenimo kokybė, eismo sauga, taršos ir spūsčių problemų sprendimas. Džiugu, kad projekto rangovai patikino, jog šiuo metu projektas vykdomas netgi greičiau nei planuota“, – sakė susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas.

Šiuo metu Baltijos prospekte rekonstruojama žiedinė sankryža, jungianti šį prospektą su Šilutės ir Vilniaus plentais. Netoli šios sankryžos yra dideli gyvenamieji daugiabučių rajonai, svarbiausios jungtys su kitais miestais, Klaipėdos LEZ, dideli prekybos centrai, čia  susikerta miesto gyventojų ir tranzitinio eismo srautai. Klaipėdos miesto savivaldybės duomenimis, tai viena problemiškiausių vietų miesto gatvių tinkle – rytinio ir vakarinio piko metu per valandą ja pravažiuoja apie 7000 tūkst. transporto priemonių.

Siekiant pagerinti sankryžos pralaidumą, joje Rytų–Vakarų kryptimi statomi du apie 400 metrų ilgio viadukai. Esama žiedinė sankryža rekonstruojama į „turbožiedą“, joje bus įrengtos požeminės pėsčiųjų perėjos, pėsčiųjų ir dviračių takai, apsauginiai atitvarai. Taip pat bus tvarkomos sankryžos prieigos.

Baltijos prospekto rekonstrukcija – tęstinis projektas, vykdomas nuo 2020 m. Bendra projekto vertė – daugiau kaip 30 mln. eurų. Atsižvelgiant į šios rekonstrukcijos sudėtingumą ir didelę projekto kainą, šiam objektui jau dvejus metus iki šiol buvo skiriama KPPP lėšų (1,6 mln. eurų 2020 m. ir beveik 8,5 mln. eurų 2021 m.). Šiemet šiai rekonstrukcijai, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, Vyriausybės nutarimu skirta 8,75 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.

Viceministro J. Skačkausko teigimu, atsižvelgiant į šio projekto svarbą kartu su savivaldybe ir kitomis institucijomis bus ieškoma papildomo finansavimo galimybių kuo spartesniam darbų pabaigimui.

Ikona, uždaryti