Socialinis projektas „Be spalvų: priklausomybės“. Vadimo istorija

AA

14 ir pusė tabletės, sąmonės netekimas ir klinikinė mirtis. Tokia buvo pirmoji Vadimo pažintis su priklausomybę sukeliančiomis medžiagomis. Nuo tada Vadimo mintyse sukosi nuolatinis noras kažką apgauti, pavogti – visa tai tam, kad gauti svaigalų. Stipriai besivystanti priklausomybė vedė Vadimą nusikalstamu keliu, kol galiausiai jis gavo net 15 metų laisvės atėmimo bausmę. 

„Šiandien suprantu, kad kiekvienas žmogus turi kelią, tik reikia noro, užsispyrimo, ryžto, reikia tiesiog pabandyti gyventi kitaip nei atrodo, o tai padaryti gali padėti žmonės, kurie jau žino tą kelią“ – sako Vadimas. Sunkų kelią praėjęs, šiandien Vadimas ir pats yra priklausomybių konsultantas, padedantis kitiems, kenčiantiems ir sergantiems šia liga. Kaip pasakoja Vadimas, pradėjęs vartoti dar būdamas nepilnamečiu, nuolat jautė didžiulį priklausomybės sukeliamą slėgį, labai stiprų vienišumo jausmą.Jo paauglystėje apie pagalbą, paramą priklausomiems žmonėms niekas nekalbėjo, jis net nežinojo, kas tai yra. Tik pavartojus psichotropines medžiagas jis pajusdavo saugumą, komfortą, jausdavosi ramus. „Taip, kaip mąstydavau anuomet, koks buvau ir kaip veikė mano smegenys – padėti sau pačiam kovoti su priklausomybe, ugdyti sąmoningumą, mokytis – buvo tik iliuzija. Tai buvo neįmanoma. Galvojau, kad esu kitoks, visi aplink mane kalti, blogi, neteisūs. Vartodamas jaučiausi kitoks, man patiko toks „aš“. Pradėjau platinti narkotines medžiagas, nes taip jaučiausi galingas, įtakingas. Ėmiau platinti „šią ligą“, taip būtų teisinga sakyti šiandien. Į mirtį vedančią ligą.“ – dalijasi Vadimas.

Socialinis projektas „Be spalvų: priklausomybės“ – tai 6 laidų ciklas apie priklausomybes turinčius, sveikstančius, co – priklausomus asmenis, kovojančius su priklausomybės liga, piktnaudžiaujančius psichotropinėmis medžiagomis, apie jų artimuosius. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos rėmimo programos „Europos solidarumo korpusas“, kuri suteikia jaunimui galimybę įgyvendinti bendruomenes stiprinančias iniciatyvas savo krašte.

„Šiuo projektu, siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į vyraujančias priklausomybes, jų įvairovę, įtaką žmogaus gyvenimui bei pasekmes.  Taip pat norime atskleisti priklausomybės ligos sąsają su emocine ir psichine žmogaus sveikata, nes viskas prasideda tada kai žmogus kenčia. Pasak laidos dalyvių – tai sielos liga. Pati esu dar jaunas žmogus, man labai svarbu, kad jaunimas būtų emociškai raštingas, nes deja, jaunimo tarpe depresijos sergamumo rodikliai sparčiai didėja. Ne paslaptis, jog sergant depresija, dažnai įklimpstama ir į priklausomybę, o tuomet visa surinkta „puokštė“ gali nuvesti iki savižudybės. Su komanda stengėmės sukurti nuoširdžias, tikras, nepragražintas laidas, kuriose dalijamasi išgyvenimais ir neretai – skaudžiomis patirtimis. Bet džiaugiamės, kad mūsų laidų pašnekovai šiandien atsiskleidžia ir džiaugiasi visomis savo gyvenimo spalvomis būdami laisvi nuo priklausomybių arba esantys sveikimo kelyje“. – pasakoja projekto „Be spalvų“ autorė bei vadovė Fausta Tavoraitė.

 

Pagalbą galite rasti: