Seimo viešbutį ragina užleisti pabėgėliams iš Ukrainos

Seimo viešbutį ragina užleisti pabėgėliams iš Ukrainos
AA

Seimo Laisvės frakcija kreipėsi į Seimo valdybą, ragindama suteikti leidimą tiems Seimo nariams, kurie to nori, Seimo viešbutyje apgyvendinti nuo Rusijos karinės agresijos Ukrainoje bėgančius žmones.

Frakcija pabrėžia, kad Putino režimui pradėjus karinius veiksmus prieš Ukrainą, į Lietuvą ir kitas regiono šalis atvyksta vis daugiau karo pabėgėlių, daugiausia – moterų ir vaikų. Lietuvos gyventojai, juridiniai asmenys, bendruomenės, katalikų parapijos, vienuolijos yra skatinami siūlyti nuo šiems žmonėms laikino apgyvendinimo vietas.

Parlamentarai atkreipia dėmesį, kad Lietuvos Respublikos Seimo viešbutis Vilniuje yra apgyvendintas nepilnai, todėl, rodydami solidarumą su už laisvę kovojančiais ukrainiečiais, siūlo suteikti galimybę šiose patalpose apgyvendinti iš Ukrainos atvykstančius pabėgėlius ir jų šeimas.

„Kviečiame Seimo narius solidarizuotis su nuo karo bėgančių asmenų iššūkiais bei pasinaudoti savo privilegijomis bendram tikslui ir taip parodyti deramą pavyzdį visuomenei“, – sako Laisvės frakcijos narys, Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius.

 

Reklama Ikona, uždaryti