Seimo Pirmininkė: „Tilžės aktas – žingsnis į praktinį Klaipėdos krašto prisijungimą prie Lietuvos“

Seimo Pirmininkė: „Tilžės aktas – žingsnis į praktinį Klaipėdos krašto prisijungimą prie Lietuvos“
AA

Lapkričio 30-ąją Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen kviečia minėti Mažosios Lietuvos prisijungimo prie Didžiosios Lietuvos akto dieną.

„Prieš daugiau nei šimtmetį dvidešimt keturi lietuvininkai, pasirašydami vadinamąjį Tilžės aktą, paskelbė Mažosios Lietuvos „prisiglaudimą prie savo tautos kamieno“ – Didžiosios Lietuvos. Ką tik paskelbusios nepriklausomybę ir bandančios įsitvirtinti pasaulio žemėlapyje.

Kai kurie mano, jog šį aktą gaubia per daug mįslių, kad jas būtų galima įminti ir įvertinti, kiek istoriškai reikšmingas dokumentas. Juolab iki šiol nerastas originalas. Bet juk ir Lietuvos nepriklausomybės akto originalą radome ne iš karto. Tačiau palikime tai nagrinėti istorikams.

Kad ir kaip nutiko, Tilžės aktas tapo atrama 1923 metų sukilimui, praktiškai įgyvendinusiam Klaipėdos krašto prijungimą prie Lietuvos. Tai – dar vienas įrodymas, kad mes galime susitelkti ir siekti bendro tikslo. Susitelkti patraukus asmenines ambicijas, galvojant apie bendrą perspektyvą. Visos šalies, bet kartu ir kiekvieno žmogaus joje“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Ikona, uždaryti