Seimas pritarė privalomojo testavimo idėjai: testuotų medicinos, globos, švietimo, maitinimo sektorių darbuotojus

Seimas pritarė privalomojo testavimo idėjai: testuotų medicinos, globos, švietimo, maitinimo sektorių darbuotojus
AA

Seimas antradienį pritarė Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisoms, kurios leistų įpareigoti kai kurių sričių darbuotojus privalomai tirtis dėl COVID-19.

 

Už šias pataisas balsavo 75 Seimo nariai, prieš buvo 14, susilaikė 28 Seimo nariai.

Premjerė Ingrida Šimonytė kalbėjo, jog privalomas testavimas nuo koronaviruso visų pirma būtų taikomas su kontaktinėmis veiklomis susijusiuose sektoriuose – medicinos, švietimo, maitinimo paslaugų sektoriuose.

„Turbūt pirmiausia eina kalba apie kontaktines veiklas tokias, kaip medicinos, globos, švietimo paslaugos. Žinoma, ten vyksta ir vakcinacija, tačiau taip pat ne visi žmonės yra vakcinuoti, atvejų dar pasitaiko ir globos namuose, ir vaikų darželiuose, ir kituose įstaigose“, – antradienį Seime žurnalistams sakė I.Šimonytė.

 

Premjerė kiek anksčiau ryte teigė, kad situacija šalyje blogėja, antradienį rasta ir PAR viruso atmaina, todėl reikia taikyti agresyvias koronaviruso kontrolės priemones.

„Daug čia buvo visokių spekuliacijų, bet reikia suprasti, kad jokiomis kitokiomis priemonėmis kaip tik aktyviu testavimu epidemijos kontrolės užtikrinti nepavyks“, – sakė premjerė I.Šimonytė.

„Šiandien turime pusdevinto šimto naujų atvejų, Rytų Lietuvoje jau agresyviai plinta vadinamoji britiškoji atmaina, kuri yra žymiai sparčiau plintanti ir kai kuriems gali reikšti žymiai sunkesnę ligos baigtį. Šiandien gavau informaciją, kad Lietuvoje jau nustatyti ir du Pietų Afrikos mutacijos atvejai, ir šitas dalykas jau kels ir tam tikrų iššūkių vakcinacijos programai“, – pridūrė ji.

Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas A.Matulas teigė, jog situacija labai greitai kinta, todėl būtina į tai reaguoti.

„Susirgimų skaičius auga, todėl labai prašau prisiimti atsakomybę ir neklaidinti žmonių, kad tai yra priverstinis testavimas. Yra dvi galimybės – arba verslui būti uždarytam, arba laukti, kol viskas galės atsidaryti. Tai čia atsiranda trečia galimybė – atsidaryti anksčiau, nesulaukus tos vadinamosios žalios zonos“, – anksčiau Seime sakė A.Matulas.

Pataisoms aktyviai priešinosi Seimo narys Dainius Kepenis, kuris netrukus po jų priėmimo puolė piktintis parlamento sprendimu. 

Seimo pirmininkė savo ruožtu parlamentarui patarė sąmokslo teorijas skleisti ne Seimo salėje.

Spręs dėl konkrečių sričių

Numatyta, kad pataisos įsigalios kovo 26 dieną.

Jas dar turės pasirašyti prezidentas Gitanas Nausėda.

Pataisos leidžia Vyriausybei esant ekstremaliajai situacijai ar karantinui nustatyti sąrašą darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams tik iš anksto pasitikrinusiems ir vėliau periodiškai besitikrinantiems, ar neserga.

Atsisakęs tikrintis arba be labai svarbių priežasčių nepasitikrinęs darbuotojas, atsižvelgiant į darbo pobūdį, bus skiriamas dirbti nuotoliniu būdu arba perkeliamas toje pačioje darbovietėje į kitą darbą.

Jei tokių galimybių nėra, jis bus nušalinamas nuo darbo, nemokant jam darbo užmokesčio, iki tos dienos, kol jis pasitikrins, ar neserga užkrečiamąja liga.




 

Reklama Ikona, uždaryti