Š. Vaitkus: per dešimt dienų radiotechninis postas Kunigiškių kopose padidėjo 40 proc.

Š. Vaitkus: per dešimt dienų radiotechninis postas Kunigiškių kopose padidėjo 40 proc.
AA

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, savo soc. tinklų paskyroje, pasidalino išsiaiškinęs neįtikėtinų ar net skandalingų faktų apie galimai neteisėtus statybos veiksmus Kunigiškėse. Savo įraše Š. Vaitkus retoriškai stebėjosi klausdamas: „kaip per dešimt sausio dienų radiotechninis postas Kunigiškių kopose padidėjo 40 proc. ir „išsipūtė“ iki 134 kvadratinių metrų?".

 

Pirmadienį, sausio 16 d., Palangos miesto merui paskelbus apie galimai nelegaliai vykdomus pastato Kunigiškių kopose rekonstrukcijos darbus ir nustumdytą kopą su visa augmenija, šiuo objektu itin susidomėjo ne tik žiniasklaida, bet ir Klaipėdos apygardos prokuratūra. Savo tyrimą pradėjo ir Aplinkos apsaugos departamentas, į kurį Palangos meras kreipėsi dėl padarytos žalos pajūrio kopoms.

Tuo tarpu Statybų inspekcija patikrinimą pagal Palangos miesto mero prašymą ketino atlikti tik šio mėnesio pabaigoje. Tokią poziciją meras pavadino  „savo munduro garbės gynimo taktika".

Kaip teigia Š. Vaitkus, prieš savaitę Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos atstovė žiniasklaidai komentavo, kad jau viskas staiga patikrinta ir jau galimai padaryta išvada – neva viskas ten, Kunigiškiuose, gerai, nes pastate vykdomi tik paprastojo remonto darbai, kuriems savivaldybės leidimas nereikalingas. Tačiau per 10 dienų pastato kvadratūra išaugo beveik 40 kvadratinių metrų.

„Kokie „paprastojo remonto“ darbai, taip „išpūtę“ radiotechninį postą, čia buvo skubos tvarka atlikti?, - klausė Palangos meras. - Mūsų turimose nuotraukose matyti, kad gruodžio viduryje šioje teritorijoje ir pastate jokie darbai nebuvo vykdomi. Tai, kad nustumta kopa su visa ją apsaugančia augmenija ir vyksta galimai nelegalūs statybos darbai, Savivaldybės pareigūnai aptiko sausio 9 d. 

Kaip rodo Valstybės registrų centro duomenys, radiotechnikos postą savininkė sausio 2 d. išnuomojo vienai viešbučių ir kavinių verslu besiverčiančiai įmonei. Neįtikėtina – jau sausio 12 d., po mūsų sausio 9 d. patikrinimo, pastato savininkė Valstybės registrų centre įregistravo deklaraciją apie statybos darbų pabaigimą ir pastato kadastro duomenų patikslinimą: 96,41 kvadratinio metro karinis postas, kuriame praktiškai visos sienos yra kapitalinės ir negriaunamos, veiklių nuomininkų rankose „išaugo“ iki 134,16 kvadratinio metro, arba padidėjo net 40 procentų.

Kas tai – statybos inspektorių vadinamas paprastasis remontas? O gal privatizuojant pastatą buvo neteisingai nurodyta parduodamo statinio kvadratūra?".

 

Kaip teigia Š. Vaitkus, tokiu atveju tai reikštų, kad geraširdė valstybė 2011 metais 96,41 kvadratinio metro buvusį karinį objektą pardavė už 117,7 tūkst. eurų, o dar apie 38 kvadratinius metrus, t.y. beveik 40 proc. pastato, pridėjo „magaryčių“.

Jei ši informacija pasitvirtintų, tokia dovanos tuometė kaina siekė apie 50 tūkst. eurų, o dabartinėmis kainomis – kelis šimtus tūkstančių eurų.

„Visą informaciją perdavėme Klaipėdos apygardos prokuratūrai. Mes pagrįstai norime atsakymų, ar statybos inspektorių viešai paskelbta pozicija dėl „viskas gerai“ tikrai atitinka tikrovę ? O gal statybų inspektoriai turi savo atsakymo versiją, kaip pastatas po „paprastojo remonto“ galėjo padidėti beveik 40 kvadratinių metrų?", - savo pranešime rašė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Ikona, uždaryti