S. Gentvilas jau kitais metais žada naują automobilių taršos mokestį

S. Gentvilas jau kitais metais žada naują automobilių taršos mokestį
AA

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas sako, kad jau nuo kitų metų turėtų būti įvestas naujas automobilių taršos mokestis gyventojams. 

Pasak S. Gentvilo, dabartinis automobilių taršos mokestis, kuris mokamas tik parduodant ir registruojant taršų automobilį, turi būti keičiamas. „Jis neatspindi taršos, tu gali automobiliu naudotis eilę metų ir nemokėti už jo taršą. Šiandieninis automobilių taršos mokestis pajaunino automobilius vos 20 dienų“, – kalbėjo S. Gentvilas.

„Laisvės TV“ žurnalistų Birutės Davidonytės ir Dovydo Pancerovo pokalbių laidoje paklaustas, koks bus naujasis automobilių taršos mokestis, aplinkos ministras atsakė: „Greičiausiai bus einama prie metinio mokesčio. Bet jo dizaino ir architektūros aš dar nežinau.“

S. Gentvilas teigė, kad naujas automobilių taršos mokestis turėtų įsigalioti 2022-ųjų sausio 1-ąją, o iki tol turės įvykti diskusijos su visuomene. Ministras tvirtino, kad iš šio mokesčio surinkti pinigai galėtų būti nukreipti viešojo transporto finansavimui ir subsidijoms, padedančioms įsigyti mažiau taršius automobilius.

Reklama Ikona, uždaryti