S. Gentvilas: „AB „Grigeo Klaipėda“ pasitikėjimą atgaus, kai taps geriausia Europos kartono gamybos įmone“

S. Gentvilas: „AB „Grigeo Klaipėda“ pasitikėjimą atgaus, kai taps geriausia Europos kartono gamybos įmone“
AA

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir Aplinkos ministerijos pavaldžių įstaigų vadovai susitiko su AB „Grigeo“ ir AB „Grigeo Klaipėda“ atstovais, su kuriais aptarė praeitą savaitę įvykusią gamybinių nuotekų avariją. Susitikime nagrinėti ir įmonių planai, susiję su oro, kvapų tarša bei nuotekų valymu. 

„Po pusantrų metų, kuomet įmonė buvo pagauta už rankos teršiant aplinką, avarinė tarša iki šiol nesiliauja. Šiandien įmonė visuomenei ir institucijoms pateikia labai fragmentuotus planus, kaip ketina atkurti savo veiklą, tačiau to neužteks. Popieriaus pramonė yra itin tarši, tad pasitikėjimas turi būti atkurtas tik su vizija, kaip gamykla taps technologiškai geriausia savo konkurentų tarpe“, – susitikimą komentavo Simonas Gentvilas.

 

Diskusijoje su įmonės atstovais aplinkos ministras klausė, kodėl įmonė nesvarsto išsikraustymo iš miesto ir tiesioginio prisijungimo prie AB „Klaipėdos vanduo“ alternatyvų. Tuo tarpu aptarta praėjusios savaitės avarija, kurios metu į lietaus išleistuvą pateko gamybinės nuotekos, užteršusios Kuršių marias, tik įrodo, kad įmonės technologinis auditas yra nepakankamas.

Susitikimo metu bendrovė pristatė  oro taršos ir kvapų problemos galimus sprendimo būdus bei kitus savo projektus. 

„Atkurti AB „Grigeo Klaipėda“ patikimumą padės tik aiški 5 metų vizija, kai gamykla taps geriausia Europos kartono gamybos įmone,“ – susitikimą komentavo Simonas Gentvilas.

Reklama Ikona, uždaryti