Prezidentas Lietuvoje įvedė nepaprastąją padėtį

Prezidentas Lietuvoje įvedė nepaprastąją padėtį
AA

„Šiandien pat aš pasirašau dekretą dėl nepaprastosios padėties įvedimo, kurį Seimas savo neeilinėje sesijoje patvirtins. Mes įvertinę susiklosčiusias aplinkybes privalome imtis teisinių priemonių, pirmiausia savo išoriniam saugumui sustiprinti“, - Po Valstybės gynimo tarybos posėdžio pranešė LR Prezidentas Gitanas Nausėda.
 

Šį sprendimą neeilinėje sesijoje dar patvirtins Seimas.

Rusijos ir Baltarusijos pajėgoms įsiveržus į Ukrainą, į situaciją reaguoja visas pasaulis.

Pasak I. Šimonytės, tai, kas vyksta Ukrainoje, gali būti vadinama karu.

 

G. Nausėda sako, kad Rusija vis dar gali sustabdyti agresiją Ukrainoje

 

„Aš noriu kreiptis į Rusijos prezidentą, į Rusijos žmones – vis dar įmanoma sustabdyti tai, kas buvo pradėta. Įmanoma grįžti prie taikos. Išvengti daugybės nekaltų žmonių žūčių ir tai yra mažiausia, ką galima būtų padaryti šią minutę“, – ketvirtadienį po Valstybės gynimo tarybos posėdžio sakė šalies vadovas.

„Tačiau jeigu taip ir neatsitiks, Lietuva yra pasiruošusi visomis įmanomomis priemonėmis – tiek kaip atskira valstybė, tiek kartu su savo sąjungininkai ir partneriais – suteikti visokeriopą pagalbą broliškai Ukrainos tautai ir, be jokios abejonės, dalyvauti sprendimuose dėl agresoriaus veiksmų užkardymo“, – pridūrė jis.

Informacija

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksti ryte ketvirtadienį paskelbė karinę operaciją Ukrainoje jos separatistams ginti ir provakarietiškai savo kaimynei „demilitarizuoti ir denacifikuoti“.

Ukrainos sostinėje Kijeve ir rytiniame Mariupolio uostamiestyje, netrukus po to girdėjosi sprogimai.

Ikona, uždaryti