Prasidėjus poledinės žūklės sezonui, aplinkos apsaugos departamento pareigūnai įspėja žvejus

Prasidėjus poledinės žūklės sezonui, aplinkos apsaugos departamento pareigūnai įspėja žvejus
AA

Žiemos laikotarpiu ežerai dengiasi ledo sluoksniu ir žvejybai ruošiasi poledinės žūklės mėgėjai. Taigi aplinkosaugininkai įspėja poledinės žvejybos mėgėjus pasirūpinti savo saugumu ant ledo ir laikytis mėgėjų žvejybos taisyklių.

„Poledinės žvejybos laikotarpiu svarbiausias reikalavimas žvejams mėgėjams, kurio tikrai reikėtų nepamiršti – vienos žvejybos metu galima naudoti 4 mėgėjų žvejybos įrankius, iš jų ne daugiau kaip 2 įrankius (Kuršių mariose – 3), kuriais žvejojama masalui naudojant žuvelę ar jos gabalėlį“, – sako Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos viršininkas Sigitas Mikėnas.

Taip pat primename, kad pagal mėgėjų žvejybos taisykles nuo sausio 2 iki balandžio 30 d. žvejams mėgėjams draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu).

„Žvejybos draudimo laikotarpiu ir toliau vykdysime aktyvią žvejybos kontrolę, tikrinsime, ar laikomasi taisyklių, ar žvejojama pagal nustatytus reikalavimus. Visi ribojimai itin svarbūs mūsų aplinkai, tik laikydamiesi taisyklių, dar ne vienus metus galėsite gaudyti įvairias žuvų rūšis“, – teigia S. Mikėnas.

Svarbūs draudimai vandens telkiniuose žiemos laikotarpiu:

  • Iki gruodžio 31 d. galioja draudimas žvejoti upėtakiniuose upeliuose, nurodytuose Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių 2 priede.
  • Iki gruodžio 25 d. draudžiama žvejyba lašišų ir šlakių nerštui svarbiose upėse, nurodytose šių taisyklių 4 priede.
  • Vėgėlių neršto laikotarpiu draudžiamas jas gaudyti gruodžio 15–sausio 31 d.
  • Nuo vasario 1 iki balandžio 30 d. draudžiama gaudyti lydekas.

Kartu Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai įspėja, kad poledinės žūklės mėgėjai turi būti ypač atidūs ir laikytis saugumo reikalavimų.

Pagal Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles žvejojant ant ledo privaloma turėti priemones, kuriomis pasinaudojus būtų galima įlūžus išlipti ant ledo, t. y. du lanksčia jungtimi sujungti smaigai.

Smaigus reikia nešiotis lengvai pasiekiamoje vietoje, kad netikėtai įlūžus būtų galima jais iškart pasinaudoti.

Pavieniams žmonėms ant ledo lipti saugu, kai jis storesnis nei 7 cm, o kad ledas išlaikytų grupę žmonių, storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. Patariama ledo storį išmatuoti išgręžus skylę lede žvejybiniu grąžtu arba prakirtus kirtikliu.

Atkreipiame žvejų mėgėjų dėmesį, kad prieš žvejybą ir po žvejybos privaloma susitvarkyti žūklės vietą, t. y. 5 m spinduliu nuo žvejybos vietos turi būti surinktos visos komunalinės atliekos, kurios vėliau turi būti išvežamos į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius.