Grįžti į naujienas

Po beveik tris dienas trukusių paieškų Salantuose rastas taršos šaltinis

#Nuomonės
Po beveik tris dienas trukusių paieškų Salantuose rastas taršos šaltinis
Data
Autorius
Kategorija
Nuomonės
Žymos
KRETINGOS RAJONO SAVIVALDYBĖ
Dalintis
Facebook | El.paštu

Salantuose, įvykus ekologinei nelaimei, po beveik tris dienas trukusių paieškų, rastas, kaip įtariama, taršos šaltinis. Žemaitės gatvėje gyvenamosios teritorijos kieme ir ūkiniame pastate rastos užkastos po žeme  talpos su teršalais. Aplinkos apsaugos agentūros laboratorija paėmė mėginius ištyrimui. Šiuo metu teritorijoje, kur atrastas taršos šaltinis, yra bandoma atjungti drenažo sistemą ir sklypą izoliuoti. 

 

Teršalų patekimas į Salantų melioracijos sistemą, o toliau ir į tvenkinį bei Salanto upę buvo sustabdytas jau trečiadienio pavakarėje.

Atradus teršalų sankaupas melioracijos vamzdyje, jis buvo užsandarintas specialia „pagalve-balionu“.

Kovo 1 d., vakare gautas pranešimas apie teršalų tekėjimą į tvenkinį Salantų miestelyje. Kad teršalai neplistų Salanto upe, aplinkosaugininkai iš karto informavo ugniagesius gelbėtojus. Ugniagesiai taršos vietą aptvėrė boninėmis užtvaromis ir taip sustabdė teršalų plitimą.

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Klaipėdos departamentas informuoja, kad dėl išsiliejusių naftos produktų patekimo į vandens telkinį (Salanto upės baseinas) galėjo būti užterštas gruntinis vanduo lokalioje teritorijoje S. Dariaus ir S. Girėno g., Salantų mieste.

NVSC Klaipėdos departamentas, įvertinęs įvykio aplinkybes, tiesioginės rizikos gyventojų sveikatai nenustatė ir prašo gyventojų, gyvenančių minėtoje teritorijoje, kurie maistui gaminti naudoja šachtinių šulinių vandenį, stebėti šachtinių šulinių vandens kokybę ir atsiradus nebūdingam kvapui, naftos plėvelei vandens paviršiuje, jo nevartoti ir nedelsiant informuoti Kretingos rajono savivaldybės administraciją bei NVSC Klaipėdos departamento Kretingos skyrių tel. (8 445) 78 990, el. p. kretinga@nvsc.lt.