Paminklas prancūzų karo belaisviams bus perkeltas į matomesnę vietą

Paminklas prancūzų karo belaisviams bus perkeltas į matomesnę vietą
AA

Klaipėdos uosto teritorijoje esantis paminklas Prancūzijos karo belaisviams bus perkeltas į visuomenei labiau prieinamą vietą. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija dėl paminklo perkėlimo sutarė su Prancūzijos ambasada Lietuvoje.

Įgyvendinant Klaipėdos uosto bendrojo plano sprendinius, Perkėlos gatvėje esančio paminklo dėl vykdomos uosto veiklos ilgainiui bus neįmanoma lankyti ir prie jo pagerbti Prancūzijos karo belaisvių.

"Siekdami, kad Prancūzijos karo belaisviai, kasę Karaliaus Vilhelmo kanalą, būtų deramai pagerbti ir prisimenami, Prancūzijos ambasadai Lietuvoje pasiūlėme kitą vietą uosto žemėje, kur būtų galima perkelti paminklą. Dabartinė situacija apriboja paminklo lankymą, tad sutarėme, kad šis monumentas galėtų būti perkeltas į labiau matomą vietą, dar arčiau Vilhelmo kanalo“, – teigia Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Uosto direkcija paminklą siūlo iškelti į Kairių gatvę, uosto teritorijoje, ties Karaliaus Vilhelmo kanalu. Neabejojama, kad ši vieta ir aplinka labiau atitiks paminklo paskirtį, atspindės jo reikšmę, jis bus pastatytas šalia dviračių ir pėsčiųjų tako, pakeliui į būsimą mažųjų laivelių prieplauką bei miesto savivaldybės naujai planuojamą Stariškių rajoną. Dėl paminklo perkėlimo Uosto direkcija kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybę.

Tuomečio Prūsijos karaliaus Vilhelmo I vardu pavadintas kanalas buvo statomas 1863–1873 m. Kanalą kasė ir prancūzų karo belaisviai, tad jiems atminti pastatytas paminklas. Kanalo ilgis 25–27 km, plotis 28–30 m, vidutinis gylis 1,7 m. Kanalo statybos tikslas buvo apsaugoti laivus ir plukdomus sielius nuo pavojingų audrų, kildavusių Kuršių mariose.