Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus įsitikinęs - Palangos ir Šventosios paplūdimiuose esantys laikinieji prekybos įrenginiai (paviljonai) turi būti šiuolaikiški, estetiški bei derėti su aplinka. Vedamas tokio siekio, vasaros sostinės meras asmeniškai verslui ir savo facebook paskyroje visuomenei pristatė savo viziją. Kaip teigia Š. Vaitkus, tokie laikini įrenginiai (paviljonai) galėtų atsirasti jau 2026 metų sezonui.
„Išsikėlę tokį tikslą metus laiko svarstėme ir ieškojome geriausių variantų, kaip jie turėtų atrodyti. Architektams davėme užduotį parengti ir pasiūlyti keletą galimų variantų, kad paplūdimiuose veiklą vykdantys verslininkai turėtų iš ko pasirinkti labiausiai patinkantį, o pajūrio veidas būtų modernus ir patrauklus.
<...> Verslininkams pristatėme architektų siūlymus. Norintieji aktyviojo kurortinio sezono metu pajūryje įrengti laikiną kavinę ar restoraną, galėtų rinktis iš trijų galimų tipinių projektų, kurių kiekvienas taip pat diferencijuojamas – pagal poreikį, laikinasis įrenginys (paviljonas) galėtų būti 60 kv. metrų arba 120 kv. metrų ploto", - teigia Palangos miesto meras.
Visi laikinieji įrenginiai (paviljonai) būtų pritaikyti neįgaliesiems, juose numatyta vieta barui, virtuvei, restorano erdvei, visuose iš kopų pusės būtų įrengti viešieji tualetai, kuriais galėtų naudotis ne tik kavinės klientai, bet ir visi paplūdimio lankytojai.
Tualetų eksploatavimo išlaidas apsiimtų Palangos miesto savivaldybė. Miestas taip pat pasirūpintų atvesti komunikacijas iki laikinųjų įrenginių (paviljonų)
Laikinuosius įrenginius, pasirinkę priimtiniausią tipinį Savivaldybės patvirtintą projektą, savo lėšomis turėtų įsirengti konkursus prekiauti ar teikti paslaugas savivaldybės viešosiose vietose laimėję verslininkai. Viešosios vietos nuomos terminas galėtų būti iki 10 metų.
Pirmasis iš pasiūlytų laikinojo įrenginio (paviljono) projektų – su ant stogo įrengia terasa, vidiniu kiemu ir amfiteatru. Viduje, žinoma, - virtuvė, baras, į jūros pusę numatyta maitinimo erdvė.
Antrasis variantas – kiek kitoks. Čia terasa ant stogo nenumatyta, lankytojai būtų aptarnaujami salėje bei lauko terasoje.
Trečioji siūloma galimybė – laikinas įrenginys su šlaitiniu stogu, kurio visa konstrukcija formuojama ratu. Maitinimo zona lankytojams skirtoje dalyje – amfiteatras su vaizdu į jūrą.
Taip pat verslininkams pristatyti ir architektų suprojektuoti prekių bei ledų prekybos įrenginiai.
Prekėms numatyta prekybos vieta su stogine ir prekystaliu. Kuomet prekyba nevykdoma, ši vieta galėtų būti lengvai performuojama į suoliuką.
Ledams prekiauti numatytos prekybos vietos su stogeliais, vietomis šaldikliams. Vakare baigus prekybą, šaldymo įrenginių nereikėtų išvežti – jie būtų užrakinami ir saugiai paliekami per naktį.
Kol kas neaišku, ar pristatyta vizija bus įgyvendinta. Šiuo metu vis dar diskutuojama, ar reikia miestams tokių pokyčių.