Nuo pirmadienio prasideda mokymas nuotoliniu būdu: patarimai tėvams

Nuo pirmadienio prasideda mokymas nuotoliniu būdu: patarimai tėvams
AA

Pirmadienį visos švietimo įstaigos pereis prie nuotolinio ugdymo.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija atliko mokyklų apklausą, kaip jos pasirengusios įgyvendinti nuotolinį mokymą. Paaiškėjo, kad tik 7,8 proc. mokyklų tai būtų didelis iššūkis, 92 proc. mokyklų yra susidūrusios su nuotoliniu mokymu konsultuodamos mokinius, taikydamos mokymą per elektroninius dienynus.

Nacionalinė švietimo agentūra, įpareigota Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, šią savaitę perka 15 tūkstančių planšetinių ir 20 tūkstančių nešiojamų kompiuterių mokykloms. Vyriausybė skyrė kompiuterinei įrangai 9,2 mln. eurų. Kompiuteriai turės ir interneto ryšį. Jie bus padalinti savivaldybėms pagal mokinių iš socialiai jautrių šeimų skaičių.

Konferencijoje dalyvavęs vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys įžvelgė nuotolinio mokymo iššūkį, kad motyvacijos kartelė bus perduota tėvams, jiems didėja atsakomybė. Pasak jo, reikia susikurti naujus dienos ritualus, įpročius, svarbu, kad tėvai palaikytų patį nuotolinio ugdymo procesą.

Ministreija parengė patarimų mokinių tėvams, kaip reguliuoti vaiko darbotvarkę, stebėti jo mokymąsi, kontaktuoti su mokykla ir mokytojais:

Priemonės Mokyklos jau turi būti susisiekusios su mokiniais ir šeimomis, išsiaiškinusios, kokias priemones – kompiuterį, išmanųjį telefoną, interneto ryšį - mokiniai namie turi, ko trūksta. Priemonėmis mokykla mokinius aprūpins, kai tik galės.

Jeigu šeimoje yra ne vienas mokyklinio amžiaus vaikas ir neturite kelių kompiuterių, nedelsdami kreipkitės į mokyklą. 

Dienotvarkė. Kartu su vaiku nustatykite reguliarų dienos režimą, kurio jis privalo laikytis, kaip kad ir eidamas į mokyklą. Pasirūpinkite, kad vaikas laiku atsikeltų, pavalgytų, laiku eitų miegoti, pasportuotų, kasdien pajudėtų. Jei įmanoma, mokymuisi parinkite ramią, šviesią patalpą, kurioje įrengtas saugus elektros tinklas, o internetas veikia be trikdžių. 

Pagalba Mokyklos pateiks konkrečius patarimus, kaip prisijungti prie virtualių konferencijų kambarių, vaizdo pokalbių. Kai kurios mokyklos yra paskyrusios ir IT konsultantus mokiniams bei tėvams. 

Tvarkaraštis Mokyklos yra parengusios pamokų tvarkaraščius, su jais supažindina mokinius ir jų tėvus. Mokykla gali spręsti dėl pamokų skaičiaus per savaitę. Jis gali būti kitoks nei anksčiau, kai mokykla dirbo įprastu režimu.

Pamokos Pamokos trukmė gali būti ne 45 min. Ji priklausys nuo pamokos scenarijaus, skiriamų užduočių, pamokos tikslų. Pamoka gali būti su trumpomis pertraukėlėmis. Nuotoliniu būdu bus vedamos visų dalykų, taip pat ir kūno kultūros, technologinio ugdymo, muzikos ir kt. pamokos. 

Namų darbai Ar mokiniams skirti namų darbų užduotis, bus susitariama mokykloje. Veikiausiai užduotys bus kitokios. Pvz., mokinys, atlikęs užduotį, ją turės nufotografuoti, įkelti į mokymosi aplinką.

Vertinimas Kiekvienas mokytojas iš anksto informuos mokinius apie pasiekimų vertinimą: ar jis išlieka toks pats, kaip anksčiau, ar kinta. Mokytojai atsižvelgs į tai, ar visi vaikai turėjo galimybes vienodu laiku įsijungti į nuotolinį mokymą, ar turėjo reikiamas priemones.

Palaikymas Palaikykite savo vaikų, ypač jaunesnių, motyvaciją mokytis, nes jiems gali trūkti mokytojo vadovavimo. Paklauskite vaiko, kaip jam sekasi, ką uždavė mokytojai, ko jis išmoko, kaip buvo įvertintas. Jei reikia, pasiūlykite pagalbą. Paprašykite savo vaiko išmokyti jus naujų dalykų. Pradinukui padėkite susidaryti dienos mokymosi planą.

Bendravimas su vaiku Šiuo metu su vaiku geriau bendrauti daugiau: padrąsinkite, priminkite, kad patirti sunkumų mokantis ir atliekant paskirtas užduotis yra normalu. Taip pat normalu ir tai, kad mokymosi tempas bent iš pradžių bus lėtesnis, galbūt ne viską pasiseks atlikti laiku.

Bendravimas su mokytoju Kaip ir iki šiol, tėvai galės sekti vaiko pažangą el. dienyne, taip pat susisiekti su mokytojais telefonu, elektroniniu paštu, kitomis nuotolinio komunikavimo priemonėmis. Mokykla pasirinks būdus, kaip bendraus su mokinių tėvais, kaip organizuos virtualius susitikimus.

Švietimo pagalba Virtualiu būdu galės būti teikiamos ir logopedo individualios pratybos. Jeigu reikės, vaizdo konferencijomis, telefonu, el. paštu konsultuos ir socialiniai pedagogai, psichologai.

Būreliai Vaikams vyks ir neformaliojo ugdymo užsiėmimai, kuriuos įmanoma rengti nuotoliniu būdu.