Net trys Klaipėdos universiteto studijų programos apdovanotos kokybės ženklais

Net trys Klaipėdos universiteto studijų programos apdovanotos kokybės ženklais
AA

Penktus metus iš eilės vykdomo projekto „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklai įteikti net 8 inžinerinės ir IT pakraipos studijų programoms, vykdomoms Lietuvos aukštosiose mokyklose. Tarp laimėtojų – ir Klaipėdos universitetas, kokybės ženklus pelnęs už tris programas.

Šie metai projektui – išskirtiniai. Pirmą kartą studijų programų peržiūros vyko kiek kitaip nei įprasta – gyvus susitikimus pakeitė virtualūs. Taip pat, atsižvelgiant į regione veikiančių užsienio investuotojų poreikius, šiemet projekto vertintojų dėmesys buvo skirtas ne tik inžinerinėms, bet ir IT srities studijų programoms.

„Investor‘s Spotlight peržiūros šiemet buvo nukreiptos ne tik į inžinerines specialybes, bet ir IT sritį. Taip siekiame skatinti šių studijų rinkimąsi abiturientų tarpe, nes kvalifikuotų inžinerijos srities bei informacinių technologijų specialistų, kuriuos Lietuva gali pasiūlyti čia ateinantiems užsienio investuotojams jau trūkta. Būtina spręsti paklausių darbuotojų trūkumą, kitaip Lietuvos konkurencinis pranašumas mažės.“, teigia Mantas Katinas, „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius.

Projekto metu kartu su verslo atstovais peržiūrimas studijų programos turinys bei mokymo metodai, pateikiamos rekomendacijos aukštosioms mokykloms dėl programos tobulinimo priemonių, siekiant ugdyti studentus pagal darbo rinkos poreikius. Į peržiūrų darbo grupes įsitraukė atstovai iš daugiau nei 50 skirtingų užsienio ir Lietuvos kapitalo įmonių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Visagine. Iš viso buvo peržiūrėtos 9 studijų programos, suteikti 8 „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklai programoms Vilniaus Gedimino technikos universitete, Vilniaus kolegijoje, Kauno technologijos universitete, Kauno technikos kolegijoje bei Klaipėdos universitete.

Į studijų programos peržiūrą įtraukiami susijusio sektoriaus užsienio ir Lietuvos kapitalo įmonių atstovai. Programoms, kurioms parengiamas tobulinimo planas, atsižvelgiant į verslo įmonių rekomendacijas, suteikiamas „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklas. Daugelis šį kokybės ženklą gavusių aukštųjų mokyklų programų sulaukia didesnio abiturientų susidomėjimo, per pastaruosius metus stojančiųjų skaičius į įvertintas programas augo net iki 77 proc.

2020 m. „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklu apdovanotos studijų programos:

Vilniaus kolegijos Elektronikos inžinerijos profesinio bakalauro programa

Vilniaus Gedimino technikos universiteto Mechatronikos ir Robotikos bakalauro programa

Kauno technologijos universiteto Automatikos ir valdymo bakalauro programa

Kauno technologijos universiteto Informatikos bakalauro programa

Kauno technikos kolegijos Medžiagų apdirbimo inžinerijos profesinio bakalauro programa

Klaipėdos universiteto Elektros inžinerijos bakalauro programa

Klaipėdos universiteto Informatikos inžinerijos bakalauro programa

Klaipėdos universiteto Chemijos inžinerijos bakalauro programa

Ikona, uždaryti