Neringos meras lankėsi Vilniuje dėl Kuršių nerijos tradicinio verslo ir amato išsaugojimo

Neringos meras lankėsi Vilniuje dėl Kuršių nerijos tradicinio verslo ir amato išsaugojimo
AA

Po oficialaus kreipimosi raštu šiandien, kovo 22 dieną, Neringos meras Darius Jasaitis lankėsi LR Seime ir Kultūros paveldo departamente prie Kultūros ministerijos, kur aptarė praėjusią savaitę užregistruotas Žuvininkystės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma uždrausti verslinę žvejybą Kuršių mariose ir visuose šalies vidaus vandenyse.

Kaip teigia savivaldybės meras, buvo aptarta daugelis jo išsakytų argumentų dėl nepalankių tokio sprendimo pasekmių, abi pusės –  tiek ketinantys drausti verslinę žvejybą, tiek esantys prieš tokius įstatymo pakeitimus – diskutavo, išsakė nuomones ir, tikėkimės, išgirdo vieni kitus. Buvo išklausyta ir mokslininkų nuomonė – tapo aišku, kad šiuo metu nėra pastebimas žuvies kiekio sumažėjimas Kuršių mariose, o kai kurių rūšių žuvų netgi padaugėjo. Susitikime su Kultūros paveldo departamento atstovais buvo patikinta, kad socialinės ir kultūrinės tradicijos, atspindinčios ano meto vietinę gyvenseną, kurią formavo žvejai, yra įtrauktos tarp vertingiausių Kuršių nerijos ypatumų, dėl ko ji buvo įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

„Žvejybos amatas ir tradicinis verslas tai yra šio krašto žmonių sukurtos vertybės, kuriomis mes didžiuojamės, saugome ir kurios yra įdomios pasauliui“, – kalbėjo D. Jasaitis. - Tikimės, kad įstatymas neliks toks koks yra, ir kaip minėjo gerbiami Seimo nariai, bendrausime, kalbėsimės, bandysime rasti bendrus susitarimus, kuriais remiantis bus tobulinamas šio įstatymo turinys.“ 

Reklama Ikona, uždaryti