Nauja moderniausia Lietuvos mokykla Klaipėdoje – kam pasiseks labiausiai?

Nauja moderniausia Lietuvos mokykla Klaipėdoje – kam pasiseks labiausiai?
AA

Nors naujai statomos mokyklos šiaurinėje Klaipėdos dalyje statybos darbai užtruko, klaipėdiečiai gali būti ramūs – tolimesni statybos darbai turėtų vykti sklandžiai.

Klaipėdos miesto savivaldybė naujos progimnazijos Senvagės g. 4 ir 6 rangos darbų sutartį pasirašė dar 2019 m. birželį. Pasak savivaldybės administracijos, darbai nusitęsė, nes statybos darbų sutarties vykdymas buvo pristabdytas dėl užtrukusių dujotiekio darbų.

Prisidėjo ir papildomi darbai: savivaldybė prisiėmė pati nutiesti tarp dviejų mokyklos korpusų esančią gatvę, nes keliu pasirūpinti turėję verslininkai darbų iki tol nebuvo atlikę. Visgi tikimasi, kad didžiausi iššūkiai įveikti ir naujoji mokykla atvers duris iki 2021 m. spalio.

Tituluojama moderniausia visoje Lietuvoje

Nors dar nepastatyta, naujoji 1-8 klasių progimnazija prestižiniame Mažojo kaimelio rajone jau dabar vadinama moderniausia Lietuvos mokykla. Progimnazija išsiskirs gamtos mokslų profiliu ir technologinio ugdymo centru.

Unikalioje vietoje, prie Danės upės slėnio įkurta mokykla turės du korpusus, sujungtus stikline galerija, – mokomąjį ir sportinį. Mokomajame korpuse be mokymo ir bendrosios paskirties patalpų taip pat bus įrengta reprezentacinė daugiafunkcė erdvė su amfiteatru. Pastato stogas bus apželdintas – čia numatyta galimybė vykdyti ugdymo procesą šiltuoju metų laiku.

Sportiniame korpuse be sporto salių lauke bus įrengtos krepšinio-tinklinio ir mini futbolo aikštelės, 3 juostų bėgimo takas bei šuolių į tolį sektorius.

Šiaurinėje miesto dalyje mokyklų trūkumas itin jaučiamas, tad nauja progimnazija padės spręsti šią problemą. Progimnazija taip pat galės pasigirti bene geriausia miesto vieta – parko apsuptyje esanti mokykla taps puikiai pasiekiama Mažojo kaimelio, Tauralaukio, Dragūnų kvartalo, Gindulių, Slengių kaimų ir kitų rajonų gyventojams.

Kam pasiseks labiausiai?

Naujos progimnazijos žinia ypač džiugi šiaurinės miesto dalies, Mažojo kaimelio kvartalo gyventojams – jų vaikams iki mokyklos paėjėti tereiks vos poros minučių. Saugi, žaliuojanti aplinka ir patogus susisiekimas vertinami kaip vieni didžiausių šio rajono privalumų. Mažasis kaimelis vis populiarėja ir dėl ypatingos lokacijos šalia Klaipėdos centro bei išskirtinės gamtos: čia įsikūręs Botanikos sodas, o gyventojus atsikvėpti kviečia Danės upės slėnis, Vasaros estrados parkas, pasivaikščiojimo ir dviračių takai. Tikėtina, jog šie faktoriai lemia vis didėjančią paklausą naujos statybos butams šiaurinėje miesto dalyje, ypač Mažajame kaimelyje. Skaičiuojama, kad naujai statoma mokykla tik dar labiau padidins kvartalo nekilnojamojo turto vertę.

Vieniems iš labiausiai dėl mokyklos vietos pasisekusių gyventojų – naujos statybos daugiabučio „Obelų namai“ pirkėjai. Nauji butai statomi vos kitoje kelio pusėje, tad einant į naująją mokyklą tėvams pakaks atžalas tik pervesti per gatvę.

Jau dabar „Obelų namų“ kaimynystėje vos už 200 m įsikūręs vaikų darželis, o 500 m spinduliu pasiekiami 3 Klaipėdos parkai, įvairios parduotuvės, medicinos įstaigos ir restoranai. Dėl naujos progimnazijos „Obelų namų“ gyventojai taps vienais didžiausią naudą gaunančių nekilnojamojo turto savininkų rajone.

Naujų butų projekto „Obelų namai“ statybos darbai jau pradėti, jų pabaiga numatoma 2022 m. I ketvirtis. Čia gyventojai gali rinktis tarp 2 ir 3 kambarių butų su terasomis, lodžijomis ar balkonais. Projektas išnaudos ypatingą gamtos apsuptą vietą: iš 3 aukšto butų atsivers Danės slėnio panorama, bus įkurtos vaikų žaidimų ir laisvalaikio zonos. Pastatai priskiriami A+ energetinei klasei, butams numatytos individualios rekuperacinės-vėdinimo sistemos, didelis dėmesys skiriamas garso izoliacijai.

Unikalioje vietoje statomų „Obelų namų“ gyventojų vaikai pretenduos į kitoje gatvės pusėje statomą progimnaziją.

Daugiau informacijos www.obelunamai.lt bei telefonu +37060377959


REKLAMINIS STRAIPSNIS

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ikona, uždaryti