Mirusiųjų pelenus bus galima išbarstyti jūroje ir upėse

Mirusiųjų pelenus bus galima išbarstyti jūroje ir upėse
AA

Ketvirtadienį Seimas priėmė Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pataisas, kuriomis mirusiųjų palaikai galės būti išbarstomi ne tik tam numatytose vietose kapinėse, bet ir Baltijos jūroje, upėse.

Įstatymas priimtas už balsavus 102, prieš buvus dviem, susilaikius 17 Seimo narių. Jis įsigalios 2022 m. lapkričio 1 d.

Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pataisomis leista kremuotus palaikus laidoti ne tik dedant juos į kapavietę kapinėse arba į nišą kolumbariume, ar išbarstant pelenus kapinių kremuotų palaikų barstymo lauke, bet ir išbarstyti pelenus ne arčiau kaip 5 km nuo kranto Baltijos jūroje, upėse, išskyrus urbanizuotas teritorijas ar paplūdimius.

Vienas iš projekto iniciatorių socialdemokratas Linas Jonauskas tvirtino, kad ir dabar mirusiųjų pelenai barstomi gamtoje, nepaisant to, jog tai daryti draudžiama.

„Tai vyksta chaotiškai, žmonės su artimaisiais atsisveikina net nuo Palangos tilto, įvairiose vietose, kur poilsiautojai vaikšto, ilsisi, deginasi. Šio įstatymo tikslas – reglamentuoti aiškiau tvarką ir nustatyti, kad būtų galimybė su artimuoju atsisveikinti legaliai, netrikdant kitų žmonių ramybės. Pasirinkti penki kilometrai Baltijos jūroje toliau nuo kranto yra tas vidurkis, kuris galioja kitose Europos Sąjungos šalyse“, – sakė parlamentaras.