Lietuvos paštas perspėja: siuntos į užsienį vis dar vėluoja

Lietuvos paštas perspėja: siuntos į užsienį vis dar vėluoja
AA

Lietuvos paštas pateikia detalesnę informaciją apie siuntimą į TOP šalis ir pasikeitusius siuntų pristatymo terminus jose.

Išskirtinė situacija JAV. Lyginant su pernai balandžiu, siuntos į JAV išaugo beveik 2,5 karto. Paprastai siunta pristatoma per 9 darbo dienas. Balandžio mėnesį  siunta vidutiniškai pristatoma per 27 dienas. Šiomis dienomis transportavimo sąlygos dar keitėsi, todėl pristatymo terminas gali išsitęsti iki 10 savaičių.

Jungtinė karalystė. Į šią šalį siuntų kiekis per balandį išaugo 50 proc. Įprastas siuntų pristatymo terminas 6 dienos, tačiau karantino laikotarpiu jis išsitęsė dvigubai – iki 12 dienų.

Italija. Karantino laikotarpiu siuntos į šią šalį išaugo net 40 proc. Dėl itin sunkios situacijos šalyje siuntos pristatymas vietoje įprastų 9 dienų laikotarpio išsitęsė į 22. Tačiau tikimasi, kad artimiausiu metu situacija keisis.

Ispanija. Joje padėtis gana panaši kaip ir Italijoje – pristatymo terminas iš 8 virto 20 dienų.

Prancūzija. Nors siuntų kiekis kilo ne taip ženkliai kaip į kitas šalis – 18 proc., pristatymo terminas nuo įprastai 7 dienų išsitęsė iki 19.

Rusija. Į šią šalį siuntos paprastai pristatomos per 12 dienų, karantino laikotarpiu – per 22. Situacija Rusijoje nėra aiški, todėl šis terminas taip pat gali ilgėti.

Vokietijoje, Lenkijoje pristatymo terminas keitėsi nežymiai, prisidėjo kelios papildomos dienos – siunta pristatoma maždaug per 9 darbo dienas.

„Sumažėjusi transporto pasiūla, ribotos vietos lėktuvuose, atšaukti skrydžiai, griežta sienų kontrolė ir dėl to ribojamas judėjimas žemės transportu, užsienio paštų problemos – trumpesnės darbo valandos ar trumpesnė darbo savaitė, sumažėjęs personalas ir pan. – visa tai priežastys, dėl kurių stoja arba lėtėja pašto procesai visame pasaulyje ir tarptautinės siuntos keliauja gerokai ilgiau. Be to, pastebėjome ir išaugusius tarptautinių siuntų kiekius – balandį iš Lietuvos siunčiamų siuntų buvo beveik 60 proc. daugiau, lyginant su pernai metais, – sako Lietuvos pašto korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė. – Iš savo pusės darome viską, ką galime, kad tarptautinės siuntos visai nesustotų ir kad vėlavimas būtų kiek galima mažesnis, tačiau matome, kad artimiausiu metu, ypač labiausiai viruso paveiktose šalyse, kur siuntų srautai ir yra didžiausi, situacija dar tikrai nesikeis, todėl negalime užtikrinti siuntų pristatymo įprastu greičiu. Atsiprašome už šiuos nesklandumus ir tikimės klientų supratingumo“.