Kuršių mariose aptikta nauja Lietuvai pietinių kraštų žuvų rūšis

Kuršių mariose aptikta nauja Lietuvai pietinių kraštų žuvų rūšis
AA

Vakar (2020-11-12) Žvejas V. Telšinskas Kuršių mariose prie Preilos pagavo iki šiol Lietuvoje oficialiai neregistruotą žuvį – ramadą(Chelon ramada) arba kitaip vadinamą pilkąją kefalę (platesnis genties pavadinimas). Ją atsitiktinai kartu su kitomis žuvimis tyrimams aptiko Klaipėdos universiteto lektorius Julius Morkūnas.

Ši žuvis – įprasta pietinių kraštų gyventoja, gausiai paplitusi Viduržemio ir Juodoje jūroje, aptinkama rytiniame Atlanto vandenyno pakraštyje nuo Didžiosios Britanijos iki Maroko. Ji rečiau aptinkama Šiaurės jūroje ties pietine Norvegijos dalimi ir Danijos pakrantėmis. Baltijos jūroje rūšis jau buvo aptikta Skagerako ir Kategato sąsiauriuose, o iki šiol artimiausias Lietuvai šios žuvies sugavimas buvo 2016 metais Lenkijos pietuose Ščecino lagūnoje, kur žvejai pranešė apie 5 metų amžiaus patino sugavimą. 

 

Kuršių mariose sugautos ramados individo svoris buvo 170 g, ilgis – 27 cm. Literatūros duomenimis, šių ramadų vidutinis ilgis yra 35 cm bet gali siekti ir 70cm ir 2,9 kg svorį.

Ikona, uždaryti