Kruizinių laivų turistai aukštu balu vertina ir rekomenduoja Lietuvos uostamiestį

Kruizinių laivų turistai aukštu balu vertina ir rekomenduoja Lietuvos uostamiestį
AA

Klaipėdoje ką tik pasibaigęs kruizinės laivybos sezonas išsiskyrė uoste prišvartuotų laivų gausa – kruizinė laivyba grįžo į priešpandeminį lygį. O atlikta kruizinių turistų apklausa rodo, kad dauguma rekomenduoja savo kelionėms rinktis Lietuvos uostamiestį.

Šiemet Klaipėdos uoste svečiavosi 61 kruizinis laineris su beveik 47 tūkst. keleivių.

„Kruizinė laivyba dėl savo kompleksiškumo buvo labiausiai COVID pandemijos paveikta turizmo sritis, iš esmės 2020 m. visos kruizinės kelionės pasaulyje buvo sustabdytos. Tad po dvejus metus trukusios pauzės matome kruizinės laivybos atsigavimą. Įtakos kruizinei laivybai Baltijos jūroje turėjo sankcijos Rusijoje, dėl kurių kruizinės linijos iš savo maršrutų išbraukė Sankt Peterburgą. Dėl šios priežasties dalis linijų Klaipėdą šiemet rinkosi kaip alternatyvų uostą. Taigi šis sezonas išsiskyrė laivų gausa, tačiau dėl griežtesnių pokovidinių reikalavimų fiksuotas mažesnis keleivių skaičius“, – teigia Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Laivų skaičius šį sezoną augo 20 %, palyginti su 2019 m., tačiau keleivių skaičius krito 31 %.

Penkis mėnesius trukęs kruizinis sezonas išsiskyrė ir pirmą kartą į Klaipėdos uostą užsukusių laivų skaičiumi – jų būta net 12.

Šiemet atliekant klientų paslaugų vertinimo tyrimą (NPS – Net Promoter Score) buvo apklausiami kruiziniais laivai į uostamiestį atvykę turistai. Tyrimo rezultatai rodo, kad 62 proc. apklaustųjų aukščiausiu balu įvertino vizitą Lietuvos uostamiestyje, NPS rodiklis išaugo nuo 30 proc. 2019 m. iki 54 proc. 2022 m.

Geriausiai vertinama švara, saugumas ir draugiškumas, o kaip didžiausias teigiamas pokytis, palyginti su 2019 m., fiksuojamas vertinant Kruizinių laivų terminalą, navigacinę medžiagą bei senamiesčio pramogas. Kruizinio laivo turistas vidutiniškai mūsų uostamiestyje išleidžia 39 eurus. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija klientų vertinimo rodiklį matuoja siekdama aukštos uosto paslaugų kokybės.

Ikona, uždaryti