Klaipėdos senamiestyje atgims dar šeši pastatai

Klaipėdos senamiestyje atgims dar šeši pastatai
AA

Uostamiestyje neatpažįstamai pasikeis dar keli blogos būklės pastatai.

Jau patvirtinta, kad Klaipėdos miesto savivaldybė šiemet dalinai finansuos gyvenamojo namo Tiltų g. 1 sutvarkymą. Iš viso Savivaldybė šio pastato sutvarkymui (pamatų apsaugos tvarkyba, fasado restauravimas, langų remontas ir kt.) skirs daugiau kaip 174 tūkst.eurų. Pirmajame darbų etape šiais metais planuojama atlikti darbų už 54 tūkst. eurų.  

Dar vienas pastatas, kurio sutvarkymą iš dalies finansuos Klaipėdos savivaldybė, - sandėlis Žvejų g. 18. Pirmajame darbų etape šiais metais numatyta prisidėti 70 tūkst.eurų, tokią pat sumą savivaldybė skirs ir kitąmet. Už šias lėšas numatyta restauruoti pamatus, sienų fasadus, medines pastato konstrukcijas, stogą ir kt.

Savivaldybė skirs lėšų ir buvusio Dujų fabriko komplekso, esančio Liepų g. 47, stogo sutvarkymui. Mažosios dujų saugyklos stogo atkūrimui bus skirta beveik 18 tūkst.eurų. Beje, tai – tęstinis projektas, kurio sutvarkymui savivaldybė nemenkas sumas skyrė 2018 m. (beveik 33 tūkst.eurų) ir 2019 m. (70 tūkst.eurų).Šiemet savivaldybė taip pat dalinai finansuos namo Kurpių g. 2 (25,4 tūkst.eurų) fasadų restauravimo ir remonto darbus, pastato Pylimo g. 2 tvarkybos darbus (jie bus vykdomi trimis etapais, šiemet tam skiriama 15 tūkst.eurų) bei pastato Turgaus a. 13 stogo ir fasado remonto darbus (2020 m. – 17,7 tūkst.eurų).

Šių pastatų atgaivinimą Klaipėdos savivaldybė remia pagal Saugomų kultūros paveldo objektų tvarkybos darbų dalinio finansavimo programą. Iš 11-os savivaldybei pateiktų paraiškų kriterijus atitiko 9-ios, tačiau numatytų lėšų skirti užteko 6 paraiškoms. Šiais metais pagal minėtą programą iš viso bus skirta 200 tūkst. eurų. Trūkstamų 114 000 eurų likusioms paraiškoms tenkinti bus ieškoma metų viduryje po biudžeto perskirstymo. 2021 metams - antram darbų etapui - numatyta skirti 148,7 tūkst.eurų, o 2022 metams - trečiam darbų etapui – 96,5 tūkst.eurų.

Parama skiriama  valstybės ar savivaldybės saugomų kultūros paveldo objektų valdytojams, kurie šiuos siekia išsaugoti. Pirmumas buvo taikomas asmenims, norintiems tvarkyti Klaipėdos senamiesčio bei naujamiesčio fasadus iš gatvių pusės. Taip pat, jei objektas yra avarinės būklės.     

Reklama Ikona, uždaryti