Klaipėdiečiai reiškia susirūpinimą dėl sprendimo brolį pranciškoną Benediktą Sigitą Jurčį iškelti dirbti į vienuolyną prie Kryžių kalno (Šiaulių r.).
Bendruomenė laukia naujai tarnystei Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje paskirtų Brolių, bet yra susirūpinusi dėl kai kurių jautrių bendruomenės narių, ypač fizinę ir intelektinę negalią bei autizmo spektro sutrikimą turinčių vaikų, kurie yra itin prisirišę prie brolio Benedikto.
21 metus neįgalų sūnų auginanti Klaipėdos lopšelio–darželio „Atžalynas“ direktorė Rasa Žemgulienė sako, kad be dvasinio vadovo ligoniams yra itin sunku: „Jeigu Benedikto globojami ir guodžiami onkologiniai ligoniai jo išvykimą nesunkiai, nors ir nusivylę, bet supras, tai intelektinę negalią turintys brolio Benedikto globojami vaikai jam išvykus jausis palikti ir išduoti. Mes jiems niekaip negalėsime paaiškinti, kur dingo jų dvasinis vadovas ir ramstis – brolis Benediktas jiems yra kaip oras ir vanduo. Nebegalėdami būti šalia brolio Benedikto, manau, kad kai kurie tokie ligoniukai gali dar labiau susirgti, užsisklęsti, nebekalbėti arba labai impulsyviai reaguoti, tapti nesutramdomi ir nevaldomi.“
Klaipėdos „Medeinės“ mokyklos, ugdančios didelių ir labai didelių specialiųjų poreikių vaikus, direktorė Kristina Mockevičienė sako, kad „Pranciškonų vienuolis Sigitas Benediktas Jurčys – Klaipėdos „Medeinės“ mokyklos bendruomenės dvasinis vedlys, visada suteikiantis viltį, paramą, padrąsinimą kiekvienam mūsų nariui. Taip pat brolio Benedikto palaikymą, nuoširdų, jautrų bendravimą jaučia šeimos, auginančios vaikus su negalia. Su brolio pagalba kasmet organizuojamas jau tradiciniu tapęs „Žvaigždučių Vilties bėgimas“, suburiantis visos šalies specialiųjų poreikių bei juos palaikančiųjų bendruomenę. Šio pranciškono dėka kiekvienas vaikas su negalia jaučiasi esąs visaverte bendruomenės dalimi, nes jis sukuria ypatingą ryšį, tad B. Jurčio perkėlimas būtų didžiulė netektis.“
Klaipėdos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ vadovė Diana Stadalninkė sako, kad brolio Benedikto suburta autizmo spektrą turinčių vaikų ir jų tėvų bendruomenė nuolat jaučia jo ne tik dvasinę, bet ir emocinę paramą bei atsidavimą. Jo organizuojami renginiai ir veiklos stiprina mūsų bendruomenę ir suteikia viltį bei palaikymą.
„Lietaus vaikai“ vadovė Diana Stadalninkė kalba, kad autistiški vaikai yra itin prieraišūs prie konkretaus žmogaus, jį pamilsta ir bet koks pasikeitimas jiems kelia stresą: „Tikrai ne kiekvienas gali rasti priėjimą prie autistiško vaiko, ne kiekvienas gali juos priimti tokiais, kokie jie yra ir pamilti. Benediktas juos myli besąlygiškai: triukšmaujančius, maištaujančius, neklausančius, išsitepliojusius. Kai jis juos apkabina, vaikai nurimsta. Jis yra tas žmogus, kuris pelnė jų pasitikėjimą, kas nėra paprasta būnant ne šeimos nariu. Daugelis iš jų nesupras brolio Benedikto išvykimo. Tai būtų didžiulis pokytis vaikams, pasėjantis juose nesaugumo jausmą, nerimą, pasimetimą, liūdesį.“
Pasak D. Stadalninkės, pokytis jautriai palies ir autizmo spektro sutrikimą turinčių vaikų tėvus, nes, anot jos, negalima padėti autistiškiems vaikams, jeigu pirmiausia nepadedi jų tėvams. Pasak Klaipėdos autizmo asociacijos vadovės, pranciškonas brolis Benediktas savo globojančia meile ir kartu su Klaipėdos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ organizuojamomis veiklomis padeda tėvams nurimti ir susitaikyti su vaiko diagnoze, o bendruomenėje pasijusti savu. Pasak D. Stadalninkės , išvykus Benediktui, tėvai liktų be savo dvasinio globėjo. „Broliui Benediktui būtina pasilikti Klaipėdoje, kad naujuosius Klaipėdoje dirbti pradedančius brolius galėtų švelniai įvesti į jautrią bendruomenę ir broliai galėtų išlaikyti Benedikto sukurtą ryšį su autistiškais vaikais bei jų tėvais ir tęsti jo darbus.“
Pats brolis Benediktas bendruomenei pasisakė norintis likti dirbti Klaipėdoje: „Mano gyvenimas yra stigmatizuotieji žmonės, jaučiu atsakomybę už jų gerovę. Man sunku palikti tuos, kuriems aš tarnauju.“, – sakė jis.
Klaipėdiečiai taip pat akcentuoja, kad 72 metų Brolis Benediktas 2022 metais sirgo sunkia onkologine liga, po kurios penkerius metus privalo būti nuolat stebimas medikų dėl kylančios grėsmės ligos atsinaujinimui. Perkėlimas į kitą miestą gali neigiamai paveikti jo fizinę ir emocinę sveikatą. Onkologiniams ligoniams yra labai svarbus stabilumas, emocinė ramybė.
Klaipėdiečiai prašo ne griauti, o statyti tikėjimą, išgirsti bendruomenės maldas ir pratęsti brolišką brolio Benedikto tarnystę Klaipėdoje, kad jis galėtų dirbti kaip mažesnysis brolis pranciškonas (kunigas). Aktyvūs bendruomenės nariai elektroniniu ir tradiciniu būdu renka parašus. Per parą surinkta daugiau nei 1500 parašų.
PETICIJĄ PASIRAŠYTI GALITE ČIA.