Klaipėdiečiai atskleidė, kaip norėtų panaudoti Klaipėdos centrinio pašto patalpas

Klaipėdiečiai atskleidė, kaip norėtų panaudoti Klaipėdos centrinio pašto patalpas
AA

Šiandien 11 val.  Klaipėdos centrinio pašto patalpose, adresu Liepų g. 16, rinkosi suinteresuota Klaipėdos miesto visuomenė, atsiliepusi į Lietuvos Pašto kvietimą susitikimui-diskusijai išsakant savo nuomonę, kaip būtų naudingiau panaudoti buvusio pašto pastatą.

Architektas Romas Gailius pasakojo, kad siūlymų ir kalbų buvo visokių ir jos užtruko bemaž dvi valandas. Susitikimą apdairiai moderavo malonus ir žinomas žmogus Vytaras Radzevičius.

"Miestiečiai ir/ar organizacijų atstovai siūlė ir bendruomenių namų patalpas nuomai, ir pašto kavinę, ir naują modernią galeriją su fondais, ir kalėdinio pašto idėjas, ir net Telšių vyskupijos (jei nepainioju) konferencijų centrui kažkiek vietos surasti. Buvo akcentuojama apgailėtina dabartinė pastato būklė ir poreikis kuo skubiau pradėti tvarkyti pastato išorę, siūloma atkreipti dėmesį į vienos dekoratyvinės plytos kainą, jų kiekį ir prognozuojamas milijonines išlaidas būsimam fasadų remontui" , - apibendrino pateiktas susirinkime idėjas Romas Gailius.

Susisiekimo ministro patarėjas Darius Stravinskas informavo, kad ministerijoje jau įkurta darbo grupė, kuri svarstys šiandien pateiktus Klaipėdos ir gautus Kauno pašto patalpų panaudojimo miesto gerovei pasiūlymus.

Deja, bet atstovų iš Klaipėdos savivaldybės susirinkime nebuvo. Darius Stravinskas minėjo, kad darbo grupėje yra priskirti du Klaipėdos savivaldybės administracijos deleguoti atstovai, tačiau jų konkrečiai įvardinti negalėjo.

 

Romas Gailius pasidalino privataus pokalbio akimirka kai iš Vytaro Radzevičiaus išgirdo pagyras Kauniečiams ir palygindamas jas su Klaipėdiečių pastangomis tarė: "Natūralu manau, jie savo architektūros muziejaus įdėją nuo rudens vis tobulina, šlifuoja ir grindžia naujais argumentais. Mes deja, dar net pastato planų per žiemą, nuo rudens neįstengėme surasti. Mums tokios smulkmenos ir kitokie niekai neįdomūs, bet kiek mes turime IDĖJŲ".

Susitikimą ministras užbaigė pažadėjimu, kad viskas įvyks greitu metu.

Ikona, uždaryti