Klaipėda, nėra vienas nesaugiausių miestų Europoje

Klaipėda, nėra vienas nesaugiausių miestų Europoje
AA

Prieštaringai vertinamas JAV portalas „Foxnews“ antradienį paskelbė publikaciją, pavadintą „10 mirtiniausių Europos miestų“. Joje rašoma, kad sąrašas sudarytas pagal 100 tūkst. gyventojų tenkančių nužudymų skaičių, o sąrašo viršuje – visi trys didieji Lietuvos miestai.

Kaip teigiama straipsnyje, toks sąrašas sudarytas remiantis naujausia Jungtinių Tautų Narkotikų kontrolės ir nusikalstamumo biuro (UNODC) ataskaita. Tačiau, susipažinus su ataskaita, matyti, kad joje nėra išskirtos skirtingiems pasaulio miestams tenkančios žmogžudystės. Be to, nors ataskaita paskelbta 2019 m., joje naudojami  2016-2017 m. duomenys.

Remiantis oficialiais Informatikos ir ryšių departamento duomenimis, pernai Lietuvoje registruotas mažiausias nužudymų skaičius nuo Nepriklausomybės atkūrimo - 97 nužudymai. Didžioji dauguma yra buitinio pobūdžio, viešoje vietoje fiksuojami vienetiniai atvejai, todėl tiek Lietuvos gyventojams, tiek atvykstantiems svečiams mūsų šalyje tikrai yra saugu.

Klaipėdoje 2017 m. įvykdyti 6 nužudymai (visi išaiškinti), 2018 m. - 6 (išaiškinti 7), 2019 m. - 7 (išaiškinti 5). Ar mieste saugu, spręsti reikėtų ne tik pagal nužudymų skaičių. Statistika rodo, kad nusikalstamų veikų Klaipėdos apskrityje mažėja – pernai buvo užregistruota 5327 nusikalstamos veikos ir tai yra mažiausias skaičius per pastaruosius 5 metus. Labiausiai sumažėjo vagysčių – daugiau nei dvigubai. O plėšimų skaičius sumažėjo daugiau nei triskart – jų pernai užregistruota tik 81.
Uostamiesčio gatvėse klaipėdiečiai ir miesto svečiai jaučiasi saugiai - tai rodo ir visuomenės apklausos. Pagal jų rezultatus, visuomenės pasitikėjimas policija auga – Klaipėdoje jis siekia net 80 proc. ir tai lenkia šalies vidurkį.