„Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ kviečia padiskutuoti ar 16-mečiai jau pasirengę balsuoti

„Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ kviečia padiskutuoti ar 16-mečiai jau pasirengę balsuoti
AA

Po kiekvienų rinkimų VRK (Vyriausioji rinkimų komisija) praneša apie pasiektą rekordą – jaunų žmonių aktyvumas vis didesnis. Tačiau kiek jaunų žmonių interesai yra atstovaujami LR Seime? Ar tai reiškia, jog jau esame pasiruošę suteikti teisę balsuoti jaunesniems asmenims?
Projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ platformos „Jungtys“ koordinatoriai Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ (KLAS) kviečia kovo 25 dieną 17.30 val. į nuotolinę diskusiją portalo 15min.lt platformoje „Rinkti(s) | Balsavimas nuo 16 m. ir kandidatavimas nuo 21 m.“.

Diskusijoje dalyvaus: LR Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Seimo narė Rūta Miliūtė, politologė, politikos mokslų profesorė Ainė Ramonaitė, LiJOT Prezidentas, teisininkas Lukas Kornelijus Vaičiakas, Klaipėdos miesto jaunimo atstovė – Urtė Apulskytė.

Diskusija apie iniciatyvas #VOTE16 #ELECT21

Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus kandidatuoti į Europos Parlamentą gali asmenys, sulaukę 21 –erių, į savivaldybės tarybą nuo 18–os metų, LR Seimą – nuo 25-erių. LIJOT atkreipia dėmesį, kad tendencingai augant jaunų žmonių aktyvumui, turėtų atsirasti galimybė kandidatuoti į LR Seimą asmenims, sulaukusiems 21-erių.

Europos Sąjungos rinkimų teisės reformoje nuo 2015 m. rekomenduojama įteisinti aktyviąją rinkimų teisę piliečiams nuo 16 metų amžiaus. Tokią praktiką bent savivaldos lygmeniu Europos Sąjungoje jau taiko Estija, Austrija, Malta bei kitos šalys. Toks sprendimas minėtose valstybėse atnešė teigiamų rezultatų – aktyvumas rinkimuose išaugo.

Tikima, jog Lietuvoje jauni žmonės turėdami galimybę prisidėti prie sprendimų priėmimo, daugiau domėtųsi ir labiau įsitrauktų į politinę veiklą, skatintų tai daryti ir bendraamžius. Jaunimas iki 25 metų savo tiesioginio atstovo LR Seime neturi, tačiau amžiaus cenzo mažinimas paskatintų kryptingesnį jaunų žmonių atstovavimą ir didesnį dėmesį jaunimo politikos klausimams LR Seimo darbotvarkėje.

Pasak LiJOT Prezidento Luko Kornelijaus Vaičiako, jaunam žmogui atstovauti gali pats jaunas žmogus. „Kalbame apie balsavimą savivaldybės rinkimuose nuo 16 metų, apie internetinį balsavimą, galimybę kandidatuoti į LR Seimą nuo 21-erių. Visos šios trys temos sukasi apie vieną – didesnį jauno žmogaus įsitraukimą į sprendimų priėmimus. Nebijokime į nacionalinį parlamentą įsileisti jauno žmogaus, kuris, vedinas maksimalizmo ir idėjų, gali nuversti kalnus.“

Renginio nuoroda: https://www.facebook.com/events/180753323577447