Kibernetiniai sukčiai nesnaudžia: kaip neprarasti kontrolės internete?

Kibernetiniai sukčiai nesnaudžia: kaip neprarasti kontrolės internete?
AA

Įsivaizduokite, kad jūsų namai staiga netenka durų – jokio barjero tarp jūsų ir išorinio pasaulio. Ar jaustumėtės saugūs? Interneto pasaulis – ne mažiau pavojinga erdvė, o mūsų duomenys, asmeninė informacija ir net artimieji gali tapti lengvu grobiu kibernetiniams nusikaltėliams.

 

Pavojai, kurie slypi internete

Internetas suteikia daugybę galimybių – nuo apsipirkimo iki akimirkų dalijimosi su artimaisiais. Bet ar kada susimąstėte, kokia kaina už tai kartais tenka sumokėti?

  • Kenkėjiškos programos – paspaudus netinkamą nuorodą, jūsų įrenginys gali tapti pažeidžiamas, o duomenys gali patekti į netinkamas rankas.
  • Asmens duomenų apsauga – svarbu atsargiai elgtis su asmenine informacija, kad išvengtume galimų finansinių nuostolių ar teisinių problemų.
  • Socialinė inžinerija – kai kurie sukčiai pasikliauja mūsų pasitikėjimu, siekdami gauti svarbią informaciją, todėl būtina būti atidiems.
  • Giluminės klastotės (deep fake) – vaizdai ir garsai, kurie atrodo itin realistiškai, gali klaidinti, todėl svarbu žinoti, kaip atskirti tiesą nuo melagingos informacijos.
  • Turinys vaikams – kai kurios internetinės medžiagos gali turėti neigiamą poveikį vaikų psichikai, todėl būtina apsaugoti jaunuosius vartotojus.
  • Banko kortelės duomenys – apsipirkimas internetu gali būti patogus, tačiau svarbu įsitikinti, kad jūsų duomenys yra saugūs.

Internetas nėra tik galimybių vieta – jis yra erdvė, kurioje turime saugoti savo turtą, sveikatą ir net gyvenimus. Kiekvienas mūsų atsakomybė yra ne tik apsaugoti save, bet ir užtikrinti, kad ir artimieji būtų pasirengę susidurti su šiomis grėsmėmis.

 

Kaip užtikrinti savo ir šeimos saugumą internete?

„Kibernetinio saugumo užtikrinimas yra daugialypis procesas, kurio pagrindą sudaro ne tik pažangios technologijos, bet ir mūsų pačių atsakomybė“, – teigia Raimondas Sabulis, „Splius“ tinklo administratorius. Pasak jo, nors technologiniai sprendimai suteikia stiprią apsaugą, siekiant visiško saugumo, svarbu ir nuolatinis mūsų žinių atnaujinimas apie naujausias grėsmes. „Reguliarūs programinės įrangos atnaujinimai, stiprūs slaptažodžiai ir dviejų veiksnių autentifikavimas yra pagrindiniai žingsniai, padedantys užkirsti kelią dažniausiai pasitaikančioms atakoms. Be to, svarbu šviesti savo artimuosius, ypač vaikus, apie kibernetinius pavojus ir elgesio internete taisykles. Žinių ir atsargumo derinys gali užkirsti kelią daugybei kibernetinių nusikaltimų“, – priduria R. Sabulis.


Išmanūs sprendimai jūsų saugumui internete

Saugumo užtikrinimas internete priklauso ne tik nuo mūsų budrumo, bet ir nuo pažangių technologijų, kurios aktyviai užblokuoja grėsmes. Naudodami šiuolaikines saugumo priemones, galime žymiai sumažinti pavojus ir užkirsti kelią daugybei grėsmių dar prieš joms pasiekus mus. Tokios technologijos padeda ne tik apsaugoti duomenis, bet ir sumažina stresą, nes galime pasitikėti, kad internetiniai pavojai yra atpažįstami ir užblokuojami. Taip galime jaustis saugesni ir ramiau naudotis internetu kasdien. 

„Splius“ siūlo „Interneto apsaugos“ paslaugą, kurią galite išbandyti nemokamai 2 mėnesius. Tai puiki galimybė patikrinti, kaip paslauga veikia ir pritaikyti saugumo nustatymus pagal savo poreikius. Pasibaigus bandomajam laikotarpiui, gausite priminimą, jei norėsite toliau naudotis šia paslauga.

Sužinokite daugiau apie „Interneto apsaugos“ paslaugą www.splius.lt, telefonu 19955 arba el. paštu klientuaptarnavimas@splius.lt.

splius


Užsakomasis turinys