JAV didina karinį buvimą Baltijos šalyse, keičia statusą į nepertraukiamas rotacijas

JAV didina karinį buvimą Baltijos šalyse, keičia statusą į nepertraukiamas rotacijas
AA

JAV ambasadorius Robertas Gilchristas patvirtino krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui didinamą Jungtinių Amerikos Valstijų įsipareigojimą Baltijos valstybių sąjungininkėms: JAV stiprins savo rotacinių karinių pajėgų buvimą Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Mechanizuoto bataliono dydžio vienetas ir lauko artilerijos baterija Lietuvoje bus dislokuojama nepertraukiamų rotacijų principu.

NATO viršūnių susitikimo Madride metu JAV Prezidentas Joe Bidenas įsipareigojo sustiprinti rotacinį JAV karinių pajėgų dislokavimą Baltijos regione. Pajėgos, kurios yra perkeliamos į  Lietuvą, yra sustiprinto saugumo modelio dalis ir liudija JAV įsipareigojimo stiprinti bendrą gynybos vykdymą ir atgrasymo strategijos įgyvendinimą rytiniame NATO flange. Be JAV dvišalių pastangų, NATO tarptautinės kovinės grupės užtikrina kritiškai svarbų atgrasymą, mokymus ir koordinuotus sąjungininkų veiksmus regione.

„Kaip sakė Prezidentas Bidenas, esame įsipareigoję ginti kiekvieną NATO teritorijos centimetrą. Toks JAV pajėgų dislokavimas rodo šio pažado vykdymą, todėl mes ir toliau koreguojame savo pajėgų laikyseną. Esame įsipareigoję užtikrinti visaapimantį buvimą regione ir intensyvinti bendrus mokymus su Baltijos šalių partneriais, kurie padės išlaikyti patikimus kovinius pajėgumus bei stiprinti mūsų gynybos ir atgrasymo poziciją“, – sakė JAV ambasadorius Robertas Gilchristas.

„JAV karinis buvimas mūsų regione ir toliau išlieka ypatingai svarbia atgrasymo ir gynybos nuo Rusijos dalimi. Sveikiname ir tvirtai remiame nepertraukiamą JAV bataliono dislokavimą Lietuvoje. Mes esame įsipareigoję teikti visą reikiamą priimančiosios šalies paramą“, – teigė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

JAV ir toliau glaudžiai bendradarbiaus su Baltijos sąjungininkėmis siekiant užtikrinti, kad JAV laikysena atitiktų grėsmes ir iššūkius, su kuriais susiduriama NATO rytiniame flange visose srityse. JAV karinės pajėgos yra pasiruošusios ir tinkamai pasirengusios integruotis su priimančiomis šalimis, sąjungininkais ir partneriais, kad galėtų atgrasyti nuo grėsmių ir apginti Aljansą.

 

Reklama Ikona, uždaryti