Jau vyksta apklausa dėl memorialo Skulptūrų parke

Jau vyksta apklausa dėl memorialo Skulptūrų parke
AA

Šiandien, gegužės 13 d. startuoja klaipėdiečių apklausa dėl sovietų karių palaidojimo vietoje Skulptūrų parke naudojamos sovietinės ideologijos ženklų. Gyventojai gali balsuoti tiek elektroniniu būdu, tiek užpildydami apklausos lapus atvykę į Savivaldybės administraciją (Liepų g. 11). Apklausa vyks mėnesį – iki birželio 13 d. imtinai.

Mero inicijuotoje apklausoje klaipėdiečiams pateikiamas vienas klausimas:

„Ar pritariate Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietos memorialo, esančio S. Daukanto g.  pertvarkymui, pašalinant su  žuvusių karių amžinojo poilsio vietos įamžinimu nesusijusius sovietinės ideologijos ženklus ir suteikiant karių palaidojimo vietai naują architektūrinę kokybę?“

Balsuoti gali visi pilnamečiai asmenys, deklaravę gyvenamąją vietą Klaipėdos miesto savivaldybėje.

Norintys atiduoti savo  balsą elektroniniu būdu turi prisijungti per savivaldybės interneto svetainę klaipeda.lt, kur bus nukreipti identifikuoti savo tapatybę per elektroninius valdžios vartus.

Balsavimo nuoroda ČIA.

Tie, kurie nori išreikšti savo valią užpildydami popierinį apklausos lapą, apklausos vykdymo laikotarpiu kviečiami atvykti į Savivaldybės administraciją Liepų g. 11, 116 kab. (I-IV 8-17 val.; V 8-15.45 val.; pietų pertrauka 12-12.45 val.), su savimi būtina turėti asmens dokumentą.

„Palaikų perkėlimo ar paminklinių plokščių su pavardėmis demontavimo klausimas nėra svarstomas – to daryti neketinama. Pagarbų ir išmintingą elgesį saugant čia palaidotų karių palaikus savo išvadose akcentuoja ir klausimą analizavusi ekspertų darbo grupė. Diskusija vyksta tik dėl čia esančio sovietinės ideologijos memorialo“, –  sako komisijos Klaipėdos miesto savivaldybės vietos gyventojų apklausai vykdyti pirmininkas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Savo išvadą dėl Skulptūrų parke esančio memorialo jau yra pateikusi ekspertų darbo grupė. Sutariama, kad karių palaidojimo vieta gali būti pertvarkyta, atsisakant totalitarinio militarizmo estetikos ir sovietinės propagandos naudotų simbolių ir raiškos priemonių. Tuo pačiu akcentuojama, kad reikalingas pagarbus ir išmintingas elgesys, saugojant šioje vietoje palaidotų karių palaikus.

Darbo grupės išvadas, kaip ir miestiečių apklausos rezultatus numatoma pateikti Savivaldybės tarybai, kuri priims galutinį sprendimą.  Pagal Vietos savivaldos įstatymą gyventojų balsas – patariamojo pobūdžio. Vadovaudamasi Vietos savivaldos įstatymo nuostatomis, Savivaldybės taryba privalo svarstyti apklausai pateiktą klausimą, jeigu savo nuomonę pateiktu klausimu pareiškė ne mažiau kaip 10 procentų apklausos teritorijos gyventojų, turinčių teisę dalyvauti apklausoje.

Reklama Ikona, uždaryti