Į Prezidentą kreipsis su peticija „Dėl galimybių paso veikimo stabdymo“: pasirašė ir Ignas Vėgėlė

Į Prezidentą kreipsis su peticija „Dėl galimybių paso veikimo stabdymo“: pasirašė ir Ignas Vėgėlė
AA

Internete plinta naujai sukurta peticija „Dėl galimybių paso veikimo stabdymo“, kuria bus siekiama kreiptis į Lietuvos Respublikos Prezidentą. 

Šiuo metu peticija susilaukė 55 154 parašų.

Tarp palaikančiųjų ir teisininkas Ignas Vėgėlė, kuris savo socialinių tinklų paskyroje teigia, kad „pandemijos valdymas itin plačiais žmogaus teisių ribojimais, suskirstant asmenis į vakcinuotus ir nevakcinuotus, turinčius galimybių pasą ir neturinčius yra nepagrįstas ir neteisėtas. Tuo remdamosi žmogaus teises gerbiančios, demokratiškos šiaurės šalys jau patvirtino neketinančios toliau naudoti „skiepų paso“.

Pamenate, „nebūkime abejingi“! Kiekvienas. Pasirašykite dabar ir pasidalinkite. Tik mūsų aktyvumas gali įtikinti politikus veikti atsižvelgiant į žmogaus teises. Būkime vieningi.

Net jei ši peticija nebus vertinama kaip teisiškai pagrįstas kreipimasis, ji yra reikšmingas politinis instrumentas, parodantis mūsų, Lietuvos Respublikos piliečių, lūkesčius ir valią. Parodys Jūsų norą ir ryžtą pakeisti dabartinę padėtį, atstatyti prarastą valdymo teisėtumą, sugrąžinti teisę į sprendimų priėmimo procesą".

 

Pasak teisininko I. Vėgėlės, Prezidentas turi galią kreiptis dėl Konstitucijai prieštaraujančių Vyriausybės nutarimų į Konstitucinį teismą, o toks JE kreipimasis stabdo šių Vyriausybės nutarimų veikimą. Peticija siekiama sustabdyti šias pandemijos valdymo priemones:

1. galimybių paso reikalavimą 12-16 metų vaikams;

2. galimybių paso galiojimo apribojimą iki 210 dienų pilnai pasiskiepijusiems asmenims;

3. periodinį testavimosi reikalavimą nevakcinuotiems darbuotojams jų pačių lėšomis;

4. galimybių paso reikalavimą tęstiniam profesiniam mokymui ir aukštojo mokslo studijoms;

5. galimybių paso reikalavimą asmenims, siekiantiems gauti paslaugas ir įsigyti prekes (didesni prekybos centrai, kultūros renginiai ir pan.).

„Negaliu taikstytis su situacija, kuomet visuomenėje dirbtinai sukuriamos dvi asmenų grupės, iš vienos kurių atimamos fundamentalios teisės, o kitai – fundamentalios teisės paverčiamos „galimybių paso“ galimybėmis. Ši abrakadabra remiasi tariamu laisvanorišku asmens sutikimu vartoti receptinį vaistinį preparatą. „Laisvanoriškas“ asmens sutikimas yra fundamentaliųjų asmens teisių sąlyga, ribojanti teises dalyvauti socialiniame gyvenime, teisę gauti paslaugas ir prekes, teisę į mokslą, net teisę į darbą", - rašo I. Vėgėlė.

Peticija jau sulaukė 2188  komentarų, kuriuose žmonės reikalauja nutraukti GP galiojimą, prašo Prezidento dirbti žmonių labui ir imtis priemonių galimybių paso nutraukimui.

„Susiklosčiusiomis aplinkybėmis esate vienintelis politinis pareigūnas Lietuvoje, turintis galią skubiai stabdyti žmogaus teises pažeidžiantį reguliavimą. Nuo Jūsų sprendimo priklauso tūkstančių Lietuvos žmonių teisų ir laisvių padėtis, Jūsų galioje grąžinti pasitikėjimą valstybe ir sustabdyti tebeaugantį susipriešinimą.
Mes, <.> pasirašiusieji, prašome Lietuvos Respublikos Prezidentą kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl šių Vyriausybės nutarimų atitikties Lietuvos Respublikos Konstitucijai ir įstatymams", - rašoma peticijoje.

Peticiją pasiekti galite čia

 

Ikona, uždaryti