Grįžti
#Nuomonės

Hakatone užgimusi idėja skatins balsuoti: rinkimuose dalyvavusių balsai – virs medžiais

Hakatone užgimusi idėja skatins balsuoti: rinkimuose dalyvavusių balsai – virs medžiais
Data
2020-10-18
Autorius
Tautvydas Klivickas

Jau antrus metus asocijacija „Apsodink“ inicijuoja projektą „Apsodink Lietuvą“, kurio tikslas – kviesti žmones aktyviau balsuoti Seimo rinkimuose ir tokiu būdu prisidėti didinant Lietuvos miškų plotus.

Pradėti šį projektą paskatino 2019 m. vykęs Europos komisijos Lietuvoje organizuotas renginys – „Votecraft“ hakatonas. Jame jauni žmonės sprendė problemą – kodėl tiek mažai žmonių ateina balsuoti rinkimuose į Europos Parlamentą ir ką daryti, kad situacija pasikeistų.

„Prieš metus mūsų komanda, pristačiusi idėją „Apsodink Europą“, laimėjo antrąją vietą. Nusprendėme nenuleisti rankų ir tęsti pradėtus darbus. Miškas lietuvių prigimtinėje kultūroje turi ypatingą reikšmę, nuo seniausių laikų jis buvo žmonių prieglobstis, maitintojas, o laisvės kovotojams – namai, kuriuose buvo išlaikyta nepriklausomos Lietuvos idėja. Projektas paskatins aktyviau domėtis ir dalyvauti politikoje, o pačioje Lietuvoje nelikti abejingais vis labiau aktualizuojamai miškų kirtimo problemai“, –pasakojo projekto vadovas Tautvydas Klivickas.

Šią idėją pasiūliusi komanda nusprendė, kad žmonės aktyviau balsuos, jei jaus įsipareigojimą savo artimiesiems ir draugams. Tad „Apsodink Lietuvą“ sprendimas labai paprastas: žmogus užsiregistruoja tinklapyje www.apsodink.eu  ir pakviečia keturis draugus ar šeimos narius balsuoti kartu. Kai visa komanda pabalsuoja, šiam įvykiui paminėti pasodinamas medis. Kiekviena balsavusi komanda gaus sertifikatą su koordinatėmis, nurodančiomis, kur  pasodintas jų medis.